Piątek, 19 lipca 2024

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Nikol Kaletka blisko mistrzostwa Polski

27.05.2019 21:18 | 0 komentarzy | kozz

Taki scenariusz jeszcze przed miesiącem był mało prawdopodobny. Medyk Konin w którym gra pochodząca z Grzędzina (woj. opolskie) Nikol Kaletka przegrał u siebie ważny mecz z Mistrzem Polski - Górnikiem Łęczna 2:4. Górniczki, które miały za sobą fantastyczną wiosnę pewnie zmierzały po kolejny tytuł mistrzowski.

Nikol Kaletka blisko mistrzostwa Polski
fot. Medyk Konin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od tego czasu jednak sporo się zmieniło. Medyk zaczął regularnie punktować, a Górnik w którym występuje najlepsza snajperka ligi - Ewelina Kamczyk z Krzyżanowic tracił punkty remisując i przegrywając mecze.

W miniony weekend kolejną wpadkę Górnika wykorzystały Medyczki. Górnik tylko zremisował z UKS SMS Łódź 2:2, a Medyk wygrał z AZS PWSZ Wałbrzych 3:2. Takie rezultaty sprawiły, że zespół Kaletki, który zdążył tydzień wcześniej zrównać się punktami z ekipą Kamczyk, po tym weekendzie wyprzedził łęcznianki i objął prowadzenie w walce o tytuł mistrza na dwie kolejki przed końcem sezonu.

Co więcej Górnik nie tylko musi teraz gonić nowego lidera, ale również odpierać ataki Czarnych Sosnowiec, w których występuje Dżesika Jaszek z Cyprzanowa, Karolina Wieczorek z Raciborza i Patrycja Matla z Czerwionki-Leszczyn. Trzy dziewczyny z naszego regionu toczą zatem do samego końca bój o mistrzostwo Polski.

Licząc punkty zdobyte tylko w 2019 roku to najkorzystniej wypada Medyk Konin (Kaletka) - 26 punktów, dalej Czarni Sosnowiec (Jaszek, Wieczorek, Matla) - 24 pkt, następnie Górnik Łęczna (Kamczyk) - 19 pkt.

Wszystko na to wskazuje, że emocje w ekstralidze kobiet będą toczyły się do samego końca. W najbliższej kolejce Górnik Łęczna zmierzy się z Czarnymi Sosnowiec, a Medyk Konin z UKS SMS Łódź. W ostatniej kolejce Górnik Łęczna zagra z Medykiem Konin, a Czarni Sosnowiec podejmą AZS PWSZ Wałbrzych.

W klasyfikacji strzelców z naszych zawodniczek najlepiej wypada Kamczyk (33 gole), następnie Jaszek (22 gole), i Kaletka (11 goli).

Podium na dwie kolejki przed końcem

MIEJSCEDRUŻYNAMECZEPUNKTYBRAMKI
1.Medyk Konin256177-28
2.Górnik Łęczna2559109-23
3.Czarni Sosnowiec255889-25