środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Kolejny most w Syryni do przebudowy, więc znów zamkną drogę

17.05.2019 07:00 | 1 komentarz | mak

Kierowcy po raz kolejny muszą przygotować się na poważne utrudnienia. Przez remont (kolejnego) mostu znów zostanie zamknięta droga Syrynia–Rogów. Tym razem chodzi o most nad nieczynną linią kolejową.

Kolejny most w Syryni do przebudowy, więc znów zamkną drogę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rok temu we wrześniu drogowcy wzięli się za przebudowę mostu na ul. Raciborskiej w Syryni. Dla kierowców oznaczało to poważne utrudnienia. Droga relacji Gorzyce – Racibórz była zamknięta dla ruchu mniej więcej do początku listopada. Wówczas inwestycja dotyczyła mostu nad potokiem Syrynka, zlokalizowanego tuż przy Powiatowym Zarządzie Dróg.

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja powtórzy się. Droga znów zostanie zamknięta, bo rozpocznie się kapitalny remont kolejnego mostu na ul. Raciborskiej w Syryni, posadowionego nad nieczynną linią kolejowa nr 192 relacji Syrynia-Pszów. - Powiat wodzisławski planuje przebudowę również tego obiektu. W lutym tego roku złożono do Ministerstwa Infrastruktury wniosek o dofinansowanie planowanej przebudowy obiektu ze środków rezerwy subwencji ogólnej. Aktualnie oczekujemy na odpowiedź ministerstwa. W przypadku otrzymania pomocy finansowej ze środków budżetu państwa, do końca bieżącego roku planowane jest przeprowadzenie przebudowy wiaduktu - informuje Wojciech Raczkowski, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim.

Remont obiektu wydaje się jednak pewny, bo Powiatowy Zarząd Dróg już ogłosił przetarg i poszukuje wykonawcy inwestycji. Firmy mogą składać swoje oferty do 21 maja.

Zakres remontu ma być szeroki. W ramach inwestycji dojdzie do wzmocnienia konstrukcji nośnej oraz poszerzenia obiektu w taki sposób, aby w jego przekroju wydzielona mogła zostać przestrzeń dla ruchu pieszego. - Zakres przebudowy wymagać będzie niestety całkowitego zamknięcia odcinka drogi dla ruchu - przekazuje Wojciech Raczkowski.

A to oznacza w niedalekiej przyszłości objazdy wyznaczone drogami: drogą krajową nr 78, drogą krajową nr 45 i drogą wojewódzką nr 936. O szczegółach dopiero będziemy informować, kiedy uda się rozstrzygnąć przetarg i zostanie wybrany wykonawca inwestycji.

Planowana wartość zadania, oszacowana na podstawie kosztorysu inwestorskiego, wynosi 1 900 000 zł.

(mak)