Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Surrealistyczne rzeźby w WCK

07.05.2019 13:09 | 0 komentarzy | AgaKa

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy rzeźb Artura Szołdry, 10 maja, w piątek o godz. 17:00. To wyjątkowe spotkanie będzie okazją do zapoznania się z twórczością artysty, a także czynnego udziału w pokazie rzeźbienia.

Surrealistyczne rzeźby w WCK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Artur Szołdra to artysta rzeźbiarz mieszkający w Ustroniu. Urodził się 7 maja 1977 r. Tworzy nietuzinkowe rzeźby, przede wszystkim w drewnie, ale nie tylko. Często łączy je z inną materią jak miedź, stal czy kamień. W jego twórczości dominuje postać człowieka i otaczającej go przestrzeni oraz energetyczna relacja zachodząca pomiędzy nimi. Swoimi formami prowokuje do myślenia i upiększa skwery, ogrody, parki i przestrzenie domów. Na jego koncie jest kilka wystaw autorskich i przede wszystkim bardzo dużo plenerów rzeźbiarskich w kraju i za granicą, gdzie z wielkim uznaniem odbierane są jego prace. Dzieła artysty można zobaczyć na co dzień w Muzeum Ochorowiczówka w Ustroniu, w którym zgromadzone są obrazy, rzeźby i grafiki wybitnych, współczesnych polskich przedstawicieli magicznego realizmu.

Spotkanie w Wodzisławskim Centrum Kultury będzie okazją do zapoznania się z twórczością Artura Szołdry nawiązującą do nurtu magicznego realizmu. Wystawa, w ramach której będzie można zobaczyć około 20 prac, pozwoli uczestnikom przenieść się do alternatywnego świata, który zbudowany jest na niczym nieskrępowanej wyobraźni, gdzie realizm miesza się z metafizyką, stawia pytania i wywołuje pewien metaforyczny niepokój. Wstęp bezpłatny.