środa, 19 maja 2021

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

W piątek ma być znany nowy dyrektor OSiR Racibórz

24.04.2019 16:41 | 4 komentarze | ma.w

W poświąteczny wtorek obradowała komisja konkursowa mająca wybrać następcę Krzysztofa Borkowskiego w roli dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Tworzył ją prezydent Dariusz Polowy ze swymi zastępcami Michałem Fitą i Dominikiem Koniecznym. Głowa miasta przyznała, że jeden z kandydatów był lepszy od reszty stawki.

W piątek ma być znany nowy dyrektor OSiR Racibórz
W komisji konkursowej wybierali nowego szefa OSiR. W kuluarach mówi się, że to wiceprezydent Fita ma decydujące zdanie przy tym wyborze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na razie włodarze miasta nabrali wody w usta i nie chcą zabierać głosu pytani, kto z pięciorga startujących kandydatów wygrał konkurs. W kuluarach krąży plotka, że faworytem rywalizacji był Paweł Król, którego wiceprezydent Michał Fita zna za pośrednictwem przyjaźni z Jakubem Michalakiem menadżerem siatkarskim i muzykiem grupy "Przecinek". Król prezesuje amatorskiej Raciborskiej Lidze Piłki Siatkowej, zawodowo jest związany z Rafako. W środowisku siatkarskim usłyszeliśmy, że jest sprawnym organizatorem i w roli szefa Ligi świetnie się sprawdza. To głównie dzięki niemu zażegnano niedawny konflikt siatkarzy z koszykarzami o Arenę Rafako, gdzie w jednym czasie chciano rozegrać dwie duże imprezy.

Wiemy, że startował też Dariusz Tkocz obecny szef OSiR - zastępca Borkowskiego, któremu na 3 miesiące powierzono kierowanie ośrodkiem. Dobrze poinformowane źródło Nowin twierdzi, że okres, w którym zarządzał on OSiR-em pokazał, że to sprawny menadżer, a wcześniej jako zastępca nie mógł w pełni rozwinąć skrzydeł. Tkocz dysponuje bogatym doświadczeniem, zna ośrodek i jego pracowników. Każdy z pozostałych startujących tych atutów nie ma. Co ciekawe w poprzednim konkursie, wygranym przez Borkowskiego D. Tkocz zaprezentował się tak dobrze, że zaproponowano mu stanowisko "wice". Niewykluczony jest zatem scenariusz, że mógłby teraz otrzymać podobną ofertę.

Z naszych informacji wynika, że dyrektorem chcą zostać również Magdalena Czech - Majer (wcześniej Urząd Miasta, teraz ZSOMS), Cezary Raczek (były kanclerz w PWSZ, teraz przedsiębiorca) i raciborzanka dotąd nieznana z szerszej działalności publicznej, aktywna w środowisku rodziców młodych pływaków.

Pytany o to, kto wygrał konkurs, wiceprezydent Fita poinformował, że urząd poda to oficjalnie w najbliższy piątek. Prezydent Dariusz Polowy powiedział nam, że przygotowanie merytoryczne wszystkich kandydatów ocenia jako dobre, ale jeden z nich zaprezentował się lepiej od pozostałych.

Odpowiedź Urzędu Miasta Racibórz na zapytanie Nowin o konkurs:

Do konkursu na stanowisko dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu wpłynęło pięć zgłoszeń. Niestety, ale przepisy prawa (w tym Ustawa o pracownikach samorządowych) nie upoważniają Urząd Miasta na upublicznienie nazwisk kandydatów, startujących w konkursie. Komisja konkursowa obradowała 23 kwietnia 2019 r. W chwili obecnej nie jest jeszcze znana data ogłoszenia wyników tego postępowania. O wyborze nowego dyrektora OSiR poinformujemy w osobnym komunikacie.