Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

2 x NIE prezydenta Polowego w sprawie zapłaty za strajk nauczycieli

18.04.2019 00:56 | 10 komentarzy | ma.w

Radny Michał Kuliga spytał włodarza Raciborza czy będzie wzorował się na prezydentach wielu miast w Polsce i zrekompensuje strajkującym utracone przez ten czas wynagrodzenia. Odpowiedzi Dariusza Polowego były krótkie i dosadne. Do dyskusji doszło na posiedzeniu komisji oświatowej.

2 x NIE prezydenta Polowego w sprawie zapłaty za strajk nauczycieli
Radny Michał Kuliga - z prawej - pytał czy prezydent Polowy pomoże finansowo strajkującym nauczycielom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kuliga powołał się na przykłady z kilku samorządów w Polsce, paru dużych miast, gdzie ich włodarze, solidaryzując się z protestem nauczycieli, zapowiedzieli, że zrekompensują im finansowo czas strajku. Planują dodatki, nagrody, bo wypłat za strajk, zgodnie z przepisami dawać nie można.

W Raciborzu prezydent Polowy już w pierwszym dniu protestu w oświacie stanowczo podkreślił, że nie zamierza płacić nauczycielom za strajk. Radny Kuliga (Razem dla Raciborza) postanowił sprawdzić czy włodarz nie zmienił zdania, skoro inni prezydenci miast zadeklarowali już wsparcie finansowe dla strajkujących. Od głowy miasta usłyszał wtedy bardzo krótkie odpowiedzi na swoje pytania:

Michał Kuliga: czy zrekompensuje pan nauczycielom brak wypłat w czasie strajku?

Dariusz Polowy: nie!

Michał Kuliga: czy zostawi pan decyzję w tej sprawie dyrektorom szkół?

Dariusz Polowy: nie!

Michał Kuliga: co zrobi pan z tymi pieniędzmi, których nie wypłaci nauczycielom?

Dariusz Polowy: pewnie wydam na oświatę

Prezydent Dariusz Polowy mówi podwójne nie radnemu Kulidze.mp3

Ponieważ prezydent uśmiechał się przy każdej z odpowiedzi, radny Kuliga stwierdził, że temat jaki porusza jest poważny, a Dariusz Polowy pozwala sobie na ironię. Według Kuligi włodarz Raciborza ustawia się w ten sposób w sporze rząd – nauczyciele po pierwszej ze stron. Radny podkreślał, że tu chodzi o raciborzan pozbawionych wypłat, którym Miasto może pomóc, tak jak to chcą zrobić inne samorządy i na to powinien patrzeć prezydent Polowy w pierwszej kolejności.Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Kuliga

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz