Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli na wodzisławskim rynku [ZDJĘCIA]

17.04.2019 21:12 | 56 komentarzy | juk

Dzisiejszy wieczór (17.04) w Wodzisławiu Śl. stał pod znakiem wiecu poparcia dla strajkujących od ponad tygodnia nauczycieli. - Jesteśmy z wami - zapewniali protestujących uczestnicy manifestacji.

Wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli na wodzisławskim rynku [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy popierasz strajk nauczycieli?

Kilkadziesiąt osób zebrało się w dziś wieczorem (17.04) na rynku w Wodzisławiu Śl., na akcji w ramach protestu nauczycieli. Przedstawiciele grona nauczycielskiego, a także popierający ich postulaty uczniowie i mieszkańcy miasta wznieśli kartki z wykrzyknikiem – symbolem manifestacji. Przynieśli również transparenty z takimi hasłami jak "Ludzka praca, godna płaca" oraz "Nauczyciele jesteśmy z wami". - Naszym celem ani marzeniem nie jest strajkować. Chcemy normalnie uczyć, ale w sposób godny, z godziwym wynagrodzeniem - mówiła nam nauczycielka Ewa, jedna z uczestniczek manifestacji. - To nie jest tak, że uczniowie są naszymi zakładnikami. Dobrze opłacany nauczyciel będzie lepiej przykładać się do pracy, co przełoży się na lepsze efekty nauczania i wychowanie oraz większą wiedzę młodzieży - dodała.

Podczas wiecu jego uczestnicy mieli możliwość zabrania głosu. Kilkoro z nich z tej szansy skorzystało, m.in. Iwona, mama niepełnosprawnej nastolatki. - Moja córka uczęszcza do wspaniałego miejsca, jakim jest Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. To, co potrafi, to właśnie zasługa tamtejszych nauczycieli. Pamiętajmy, że ci wspaniali ludzie z samej pasji i satysfakcji nie wyżyją. Muszą mieć godne wynagrodzenie, dlatego stoję murem za strajkującymi nauczycielami - podkreślała. Głos zabrali również uczniowie. - Drodzy nauczycieli pamiętajcie, że macie wsparcie w swoich uczniach. Jesteśmy z wami i wspieramy was - mówiła Dominika z wodzisławskiej Szkoły Podstawowej nr 1.

Manifestacja trwała około godziny. Jej inicjatorką była m.in. wodzisławianka Zofia Bornikowska. - Wiec został zorganizowany, aby wyrazić solidarność ze strajkującymi nauczycielami i innymi osobami, które pracują w oświacie i biorą udział w ogólnopolskim proteście - tłumaczy.