środa, 19 maja 2021

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Projekt raciborskiej biblioteki z ministerialnym dofinansowaniem

17.04.2019 06:00 | 0 komentarzy | d

Edyta Jungowska, Justyna Styszyńska, Eliza Piotrowska, Wojciech Widłak i wielu innych znanych i lubianych pisarzy dla dzieci odwiedzi już wkrótce Racibórz na zaproszenie raciborskiej biblioteki, która po raz kolejny może pochwalić się otrzymanym dofinansowaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt raciborskiej biblioteki z ministerialnym dofinansowaniem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt „Od przedszkola do książkowego mola” ma na celu wzmocnienie funkcji biblioteki, jako ośrodka animującego kulturę i aktywizującego społeczność lokalną. W szczególności dzieci z Przedszkola nr 10 oraz Przedszkola nr 2 – partnerów zadania. Projekt zakłada organizację różnorodnych wydarzeń promujących czytelnictwo m.in. cyklu spotkań i warsztatów z autorami oraz ilustratorami książek dla dzieci, rodzinnego turnieju wiedzy czy spotkania dla rodziców i dzieci „Mamo, Tato poczytaj mi książkę”.

Organizatorami i gospodarzami poszczególnych działań jest Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia Publiczno-Szkolna nr 5 w dzielnicy Płonia. Projekt rozpoczął się w marcu warsztatami z ilustratorem książek „Drzewa” i „Pszczoły” Piotrem Sochą. Finał zaplanowano na listopad.

źródło: MiPBP w Raciborzu, opr. (d).