Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Nowiny Wodzisławskie o gangsterskich scenach podczas spaceru. 23-latek postrzelił ojca, za którym chował się 8-letni syn

16.04.2019 10:38 | 0 komentarzy | art

37-letni mężczyzna spacerował z żoną i dwójką dzieci w rejonie ul. Matejki i Krótkiej w Radlinie, kiedy zza rogu wyłoniły się dwa pędzące z nadmierną prędkością samochody. Mężczyzna jednemu z kierowców zdołał zwrócić uwagę, pukając się w głowę. Wtedy jeden z samochodów się zatrzymał, a jego pasażer wyciągnął pistolet, jak się okazało pneumatyczny, i zaczął strzelać w kierunku mężczyzny, za którym stał jego 8-letni syn. Ranny mężczyzna trafił do szpitala z 7 ranami postrzałowymi. Przestępca został aresztowany.

Nowiny Wodzisławskie o gangsterskich scenach podczas spaceru. 23-latek postrzelił ojca, za którym chował się 8-letni syn
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańcy bloków też zapłacą za… składowanie popiołu

Włodarze Wodzisławia Śl. przyszykowali zmiany w regulaminie utrzymania czystości na terenie miasta. Wprowadzone zostaną zasady, jak w wielu okolicznych gminach. Mieszkańcy miasta będą musieli dodatkowo segregować do oddzielnych pojemników popiół. Oczywiście tylko ci, którzy ten popiół produkują. Ale identyczną stawkę zapłacą wszyscy, również mieszkańcy blokowisk. - Jak wytłumaczyć mieszkańcom bloków, że mają płacić za popiół? - martwią się niektórzy radni.

Mniej szpitalnych łóżek dla małych pacjentów. Wymuszona redukcja na rydułtowskiej pediatrii.

Myjnia przeszkadza mieszkańcom osiedla XXX-lecia. Ludzie skarżą się na hałas w nocy.

Fejsbuki i instagramy zabijają młodzież

Monika Jaskólska(na zdj.) z Bielska-Białej w 2017 r. zorganizowała głośną akcję „Maluch dla Toma Hanksa”, w wyniku której, do hollywoodzkiej gwiazdy trafił poczciwy fiacik 126p. Przy okazji zebrała pieniądze na wyposażenie oddziału dziecięcej psychiatrii. A kilka dni temu w Skrzyszowie przestrzegała młodzież przez zgubnymi skutkami przesiadywania w wirtualnej rzeczywistości. - Tam wszystko jest ściemą, tam nie ma prawdy – mówiła do młodych Jaskólska. Jej zdaniem, wyidealizowany świat pokazywany w mediach społecznościowych, który bez przerwy śledzą młodzi, rodzi w nich frustracje i depresje. A te nierzadko kończą się próbami samobójczymi.

Pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty bez kłopotów

Wczoraj rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty. Wszystko wskazuje na to, że mimo trwającego strajku nauczycieli, odbędę się one bez przeszkód, podobnie zresztą jak egzaminy gimnazjalne, które uczniowie pisali tydzień wcześniej. W wielu szkołach niektórzy nauczyciele na czas egzaminów zawiesili protest, zgłaszając się do komisji egzaminacyjnych.

100 autorytetów na 100-lecie niepodległości. Benedykt Kozielski – konspirator, uczestnik Marszu Śmierci

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety