Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Radośnie, rodzinnie, muzycznie i smacznie. Kiermasz wielkanocny w Tworkowie [ZDJĘCIA, WIDEO]

14.04.2019 17:39 | 0 komentarzy | mad

W niedzielne popołudnie 14 kwietnia sala tworkowskiego centrum kultury wypełniła się zapachem tradycyjnych świąt wielkanocnych.

Radośnie, rodzinnie, muzycznie i smacznie. Kiermasz wielkanocny w Tworkowie [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Barwne i suto zastawione stoły przygotowały panie z kół gospodyń wiejskich w Bolesławiu, Bieńkowicach, Tworkowie, Nowej Wiosce i Rudyszwałdzie. Wśród przeróżnych smakołyków pojawiły się m.in. ciasta, mazurki, babeczki, ptysie, pasztety, galaretki z kurczaka czy makarony. O ozdoby wielkanocne zadbały z kolei świetlice wiejskie z Krzyżanowic, Bieńkowic, Bolesławia, Zabełkowa, Chałupek i Rudyszwałdu.

W ramach wydarzenia rozstrzygnięto również konkursy na najsmaczniejszy mazurek oraz na najładniejszy stroik wielkanocny. Po raz pierwszy zorganizowano także warsztaty kroszonkarskie. Całość uatrakcyjniła Gminna Orkiestra Dęta pod kierunkiem Krzysztofa Fulneczka oraz dzieci, które prezentowały śląską gwarę.

Kiermasz oficjalnie otworzył wójt Grzegorz Utracki, który wspólnie ze starostą Grzegorzem Swobodą złożyli mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt. Na tworkowskim kiermaszu pojawił się również senator Adam Gawęda.

Szersza relacja we wtorkowych „Nowinach Raciborskich”.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.