Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Urząd ciągle szuka "egzaminatorów". Gotów do pomocy jest wiceprezydent Fita

12.04.2019 12:55 | 22 komentarze | ma.w

Zaplanowane na początku przyszłego tygodnia egzaminy ósmoklasistów wciąż wymagają skompletowania komisji egzaminacyjnych. W raciborskim wydziale edukacji trwa akcja: wszystkie ręce na pokład.

Urząd ciągle szuka "egzaminatorów". Gotów do pomocy jest wiceprezydent Fita
Koalicjant prezydent Polowego zgłosił się do pracy w komisjach egzaminacyjnych. Michał Fita trafił na listę rezerwową
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pisaliśmy już, że z odmową udziały w pracach komisji spotkali się urzędnicy ze strony radnych miejskich Mirosława Lenka i Michała Kuligi oraz poprzedniego naczelnika wydziału edukacji Roberta Myśliwego. Do pracy zgłosiła się za to radna Anna Ronin.

Aktualizacja

Przez pewien czas jako potencjalny rezerwowy traktowany był radny Zygmunt Kobylak. WEKiS podał nam taką wiadomość jeszcze dziś rano. Z. Kobylak skontaktował się po południu z redakcją i wyjaśnił, że został przez urzędników źle zrozumiany. Wtedy gdy go pytano przebywał poza Raciborzem. - Widać osoba, którą rozmawiałem przyjęła, że gdy wrócę będę dyspozycyjny, ale tak nie deklarowałem. Od początku solidaryzuję się z protestującym środowiskiem - przekazał nam jedyny w radzie przedstawiciel KWW Tak.

Z przyczyn rodzinnych (urlop wychowawczy) nie mogła wspomóc wydziału edukacji radna Anna Wacławczyk. Spytaliśmy o to również Justynę Henek-Wypior, która ma wykształcenie pedagogiczne, ale pracuje poza branżą. Jest gotowa pomóc, o ile pozwolą jej na to obecne obowiązki zawodowe. - Pełnimy mandat w służbie raciborzanom – podkreśla radna z Markowic. Przyznaje, że wcześniej nikt z WEKiS się z nią nie kontaktował w tej sprawie. Gdy poinformowaliśmy o tym wydział, naczelnik Żychski zapowiedział, że skorzysta z tej podpowiedzi.

Niewykluczone, że gdy zabraknie chętnych do pracy przy trzydniówce egzaminacyjnej prezydent Raciborza Dariusz Polowy wspomoże komisje urzędnikami z Batorego. - Mam takie zapewnienie ze strony pana prezydenta – mówi nam naczelnik Krzysztof Żychski. Jedna z jego podwładnych w WEKiS już pracuje w komisji, a on i kolejna pracownica są na liście rezerwowej. W obdzwanianie potencjalnych kandydatów do pracy przy egzaminach zaangażowany jest cały WEKiS łącznie z Miejską Konserwator Zabytków Marią Olejarnik.

Na rezerwie czeka również wiceprezydent Michał Fita, posiadający stosowne uprawnienia by zasiąść wśród "egzaminatorów".

- Jesteśmy na półmetku egzaminów, dotąd nasza praca przyniosła spodziewane efekty. Liczę, że na kolejne dni także zapewnimy pełne składy komisji. Pomagamy wszystkim szkołom miejskim. Przyznaję, że niektóre wymagają mniej naszej pomocy, a inne więcej. Zależy to głównie od liczebności placówek, bo im większa liczba egzaminowanych, tym więcej członków komisji potrzebujemy – podkreśla Krzysztof Żychski.

Radni Raciborza Justyna Henek-Wypior, Zygmunt Kobylak i Anna Wacławczyk.jpg


Ludzie:

Anna Wacławczyk

Anna Wacławczyk

Radna Gminy Racibórz.

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Zygmunt Kobylak

Zygmunt Kobylak

Radny Raciborza, prezes PTTK Racibórz