Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Większość nauczycieli z Raciborza nadal strajkuje, ale egzaminy odbywają się bez przeszkód

12.04.2019 11:08 | 0 komentarzy | żet

Informacja na temat sytuacji w raciborskich szkołach.

Większość nauczycieli z Raciborza nadal strajkuje, ale egzaminy odbywają się bez przeszkód
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

11 kwietnia gimnazjaliści z raciborskich szkół przystąpili do egzaminu z przedmiotów przyrodniczych. Według informacji z urzędu miasta, "egzaminy odbyły się bez komplikacji".

- Komisje egzaminacyjne pracowały przy wsparciu pedagogów spoza szkół. Osoby te odpowiedziały na nasz apel oraz zapotrzebowanie dyrektorów, i pomagają przy przeprowadzeniu egzaminów. Za tę odpowiedzialną postawę już dziś pragniemy Im bardzo podziękować. Jednocześnie przypominamy, że nasz urząd wciąż poszukuje osób z wykształceniem pedagogicznym do prac w komisjach egzaminacyjnych. Osoby mogące pomóc prosimy o kontakt z Wydziałem Edukacji pod nr tel. 32 755 06 98 lub drogą elektroniczną (edukacja@um.raciborz.pl) - czytamy w komunikacie urzędu.

Rankiem 12 kwietnia rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne z języka obcego. W przyszłym tygodniu do egzaminów przystąpią uczniowie klas ósmych.

Większość placówek oświatowych na terenie Raciborza wciąż prowadzi strajk. Obecnie nie strajkują przedszkola nr 13,16 oraz 20. Od strajku odstąpili również nauczyciele z Młodzieżowego Domu Kultury. Strajkiem od początku nie były objęte Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące oraz Katolicka Niepubliczna Szkoła w Raciborzu-Sudole.