środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Patrol

Kilkadziesiąt wozów strażackich pognało do Bieńkowic

12.04.2019 10:44 | 0 komentarzy | żet

Z pierwszych informacji przekazanych strażakom wynikało, że na fermie drobiu w Bieńkowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Pięć osób miało doznać obrażeń. Wkrótce okazało sie, że to nie koniec kłopotów... Zaniepokojonych Czytelników uspokajamy już w tym miejscu - to tyko ćwiczenia!

Kilkadziesiąt wozów strażackich pognało do Bieńkowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zderzenie dwóch pojazdów, pięć osób poszkodowanych, pożar rozprzestrzeniający się na fermę drobiu - to scenariusz strażackich ćwiczeń, które rozpoczęły się w piątkowy poranek 12 kwietnia w Bieńkowicach. Bierze w nich udział dwadzieścia jednostek OSP z powiatu raciborskiego funkcjonujących w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Strażacy-ochotnicy ćwiczą pod okiem zawodowców z Powiatowej Komendy PSP w Raciborzu.

Zadanie polega na zabezpieczeniu miejsca wypadku, wydostaniu osób poszkodowanych, które zostały uwięzione w pojazdach, udzieleniu im pierwszej pomocy, a także gaszeniu pożaru ferm drobiu oraz udzielenia pomocy kolejnym osobom poszkodowanym. Do ugaszenia pożaru konieczna jest budowa długiej na półtora kilometra linii czerpania wody.

Czytaj podobne