środa, 19 maja 2021

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Nauczyciele oburzeni słowami burmistrza Pawła Machy

10.04.2019 09:24 | 25 komentarzy | żet

Na naszą redakcyjną pocztę otrzymaliśmy list otwarty "pracowników oświaty gminy Kuźnia Raciborska" będący odpowiedzią na stanowisko burmistrza Pawła Machy dotyczące strajku nauczycieli.

Nauczyciele oburzeni słowami burmistrza Pawła Machy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Autorzy listu podkreślają, że strajk, w którym uczestniczą, nie świadczy o "braku odpowiedzialności za swój zakład pracy i braku odpowiedzialnego podejścia do pracy". Właśnie tych słów użył Paweł Macha odnosząc się do strajku nauczycieli w gminnych przedszkolach i szkołach (zobacz również: Paweł Macha o prywatyzacji oświaty w Kuźni Raciborskiej).

Nauczyciele nie zgadzają się również z wypowiedzią burmistrza Machy dotyczącą braku strajku w szkołach niepublicznych i prywatnych. - Może to jest pomysł na sprawne, efektywne prowadzenie nauczania w naszej gminie? - napisał burmistrz.

- Fragment ten odczytujemy jako insynuacje jakoby dotychczasowe nauczanie w naszej gminie było niesprawne i prowadzone nieefektywnie. Nie zgadzamy się z tym, ponieważ efekty nauczycielskiej pracy może zauważyć każdy, kto chociaż na chwilę przestąpił próg gminnych szkół i przedszkoli, zawitał na ich strony internetowe, czy szkolnego lub przedszkolnego Facebooka - odpowiadają mu nauczyciele z Kuźni Raciborskiej.

Strajkującym pedagogom nie przypadła również do gustu tabela, w której przedstawiono, ile wynoszą średnie wynagrodzenia w gminnych szkołach i przedszkolach. - Słowo "średnich" jest w tym przypadku słowem-kluczem, ponieważ realnie nauczyciele nie otrzymują tak wysokich wynagrodzeń. Owe "średnie" to również wypłacone nagrody jubileuszowe, odprawy emerytalne, dodatki funkcyjne, motywacyjne , których nie otrzymują wszyscy nauczyciele. Podane kwoty są ponadto kwotami brutto! - dodają nauczyciele.

Poniżej tabela, o której mowa.

W załączniku list otwarty pracowników oświaty z gminy Kuźnia Raciborska.

Pobierz List otwarty.docx (format docx, rozmiar ~22.3 k)


Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.