środa, 19 maja 2021

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Paweł Macha o prywatyzacji oświaty w Kuźni Raciborskiej

09.04.2019 21:58 | 3 komentarze | mad

Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej pojawił się komunikat burmistrza Pawła Machy (na zdj.) dotyczący strajku nauczycieli.

Paweł Macha o prywatyzacji oświaty w Kuźni Raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do strajku w Kuźni Raciborskiej przystąpiły trzy na pięć placówek podległych pod gminę. Mowa o przedszkolu nr 1 w Kuźni Raciborskiej z oddziałem zamiejscowym w Turzu, Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej oraz Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach. Nie strajkują: przedszkole nr 2 w Kuźni Raciborskiej oraz w Rudach.

Burmistrz podziękował nauczycielom, którzy w trakcie strajku przystąpili do pracy. - Składam serdeczne podziękowanie za odpowiedzialne podejście do pracy i odpowiedzialność za swój zakład pracy – napisał Paweł Macha.

Burmistrz zauważył również, że: - Sytuacja kryzysowa, z jaką mamy do czynienia w związku ze strajkiem w placówkach oświatowych, skłania do refleksji na temat funkcjonowania oświaty w Gminie Kuźnia Raciborska. Szkoły niepubliczne, niesamorządowe i prywatne nie przystąpiły do strajku. Może to jest pomysł na sprawne, efektywne prowadzenie nauczania także w naszej gminie? – zastanawia się szef Kuźni Raciborskiej. Opublikował również informację (znajduje się poniżej) z wypłaconych w 2018 roku średnich wynagrodzeń nauczycieli w gminie w placówkach publicznych oraz wydatki na edukację w 2019 r. z podziałem na wydatki pochodzące z subwencji i z budżetu gminy.

Zestawienie


Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.