Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Egzaminy gimnazjalne zagrożone przez strajk. Urząd prosi o pomoc

09.04.2019 10:27 | 0 komentarzy | żet

Urząd Miasta Racibórz poszukuje pedagogów do komisji egzaminacyjnych.

Egzaminy gimnazjalne zagrożone przez strajk. Urząd prosi o pomoc
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W związku ze strajkiem nauczycieli powstaje zagrożenie dotyczące przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych i przyszłości naszych dzieci. Kuratorium Oświaty oraz Urząd Miasta Racibórz wzywają osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne do udziału w szkolnych komisjach egzaminacyjnych - czytamy w komunikacie urzędu.

Każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów. Wszyscy nauczyciele chętni do pomocy przy przeprowadzeniu egzaminów mogą się zgłaszać do kuratoriów oświaty lub Wydziału Edukacji przy Urzędzie Miasta Racibórz.

- Osoby, spełniające powyższe kryterium proszone są o pilny kontakt w dniu dzisiejszym (9 kwietnia 2019) z Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu pod nr tel. 32 755 06 98 lub drogą elektroniczną (edukacja@um.raciborz.pl). Egzaminy są zaplanowane w dniach 10-12 kwietnia w godzinach 8 – 13. Ze wszystkimi pedagogami chętnymi do pomocy zostanie podpisana umowa. Zapraszamy do kontaktu po więcej szczegółów - informuje raciborski magistrat.

Z naszych informacji wynika, że urząd jest już "bliżej niż dalej" do zapewnienia pełnych składów komisji egzaminacyjnych. Posiłkowano się przy tym katechetami, księżmi oraz emerytowanym nauczycielami.

źródło: UM Racibórz, oprac. żet