środa, 19 maja 2021

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Prima Aprilis z Nowinami. Daliście się nabrać?

02.04.2019 00:00 | 4 komentarze | żet

Część artykułów, które opublikowaliśmy 1 kwietnia w portalu Nowiny.pl, miała bardzo niewiele wspólnego z prawdą. Przekonajcie się, które informacje okazały się nieprawdziwe.

Prima Aprilis z Nowinami. Daliście się nabrać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spore zainteresowanie Czytelników wzbudził artykuł o zwolnieniu wiceprezydentów Raciborza Michała Fity i Dominika Koniecznego (Polowy zwolnił Fitę i Koniecznego). Prawdziwe były informacje zaprezentowane we wstępie, dotyczące zmian w radach nadzorczych PK i PRD, na stanowiskach kierowniczych w OSiR i Raciborskim Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także na stanowiskach naczelnika wydziału edukacji i rzecznika prasowego. Cała reszta nie miała nic wspólnego z rzeczywistością (no, może poza uwagą o powściągliwości wypowiedzi, która charakteryzuje M. Fitę i D. Koniecznego od czasu, gdy rozpoczęli pracę w urzędzie).

Niestety, primaaprilisowym żartem okazały się również sensacyjne wieści z Katowic nt. otwarcia ofert złożonych w przetargu na budowę drogi Racibórz - Pszczyna (Otwarcie ofert na drogę Racibórz - Pszczyna. Oszczędności idą w miliony!). Choć bardzo chcielibyśmy, żeby ten artykuł był prawdą, a oszczędności przetargowe pozwoliły na rychłe rozpoczęcie budowy kolejnych odcinków tej ważnej drogi, to obawiamy się, że sprawy mogą przybrać zgoła odmienny obrót. O tym jak będzie, dowiemy się już dziś, gdyż otwarcie ofert na realizację tej inwestycji odbędzie się dziś (2.04.2019 r.) o godz. 12.00 w siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Primaaprilisowym żartem dziennikarzy sportowych był również artykuł o powstaniu trzeciej piłkarskiej Odry (Miliony dla nowej Odry?! Głośne nazwiska mogą przyjechać do Wodzisławia). Powiedzmy sobie szczerze, dwie Odry wystarczą nam w zupełności!

Na prawdzie nie polegał również artykuł o wycofaniu się Eko-Okien z inwestycji na placu Długosza oraz zainteresowaniu zakupem tej nieruchomości przez spółkę Srebrna (Eko-Okna wycofują się z placu Długosza. W centrum Raciborza powstanie wieżowiec Kaczyńskiego?). Prawdą było tu chyba tylko to, że prezydent Raciborza Dariusz Polowy bardzo często kończy swoje komentarze słowami "nie nie da się przecenić wartości osobistych relacji i kontaktów". Nie brak również osób, które wierzą w to, że Raciborzu prędzej czy później powstanie port rzeczny, tak jak i kanał Odra - Dunaj. A co do śmiałych planów Eko-Okien - trzymamy kciuki za ich realizację!

Żartem był również artykuł o planach zamontowania na wodzisławskim "Balatonie" urządzenia do regulacji temperatury wody, które umożlwiałoby morsowanie nawet w lecie (Całoroczne morsowanie na Balatonie? Wkrótce to będzie możliwe!).

Mamy nadzieję, że te kilka artykułów wprowadziło w Wasz poniedziałek choć trochę uśmiechu... Nawet jeśli już po tytule zorientowaliście się, że to zwyczajne, primaaprilisowe żarty.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza