Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

01.04.2019 09:50 | 1 komentarz | mad

Gmina Krzyżanowice rozpoczęła zebrania wiejskie. Odbyły się już w Rudyszwałdzie, Owsiszczach i Nowej Wiosce.

Dwie wioski z nowymi sołtysami
Każde zebranie rozpoczyna wójt Grzegorz Utracki. Przedstawia mieszkańcom szeroki raport.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kobieta przejęła władzę

Pierwsze spotkanie zorganizowano w czwartek 28 marca w Rudyszwałdzie. Podczas zebrania rządzący od ośmiu lat sołtys Paweł Nawrat podziękował na współpracę. Nową szefową została Urszula Błaszczok, która dotychczas wchodziła w skład rady sołeckiej; działa również w miejscowym Kole Gospodyń Wiejskich. W rozmowie z Nowinami przyznała, że na kandydowanie zdecydowała się dlatego, że namawiali ją do tego mieszkańcy. Przed nową szefową spore wyzwanie, w tym roku to Rudyszwałd jest organizatorem dożynek gminnych.

W skład rady sołeckiej wchodzą: Beata Płaczek, Gabriel Smołka, Róża Smołka, Bernard Głowacz, Paweł Nawrat, Marcela Simmert, Rafał Kolar, Urszula Swientek oraz Kornelia Szczeponek.

Paweł Nawrat i Urszula Błaszczok

Sołtys na czwartą kadencję

Mieszkańcy sołectwa Owsiszcze na zebraniu wiejskim spotkali się w niedzielne popołudnie 31 marca. Kiedy wójt Grzegorz Utracki pytał o kandydata na sołtysa, podano tylko jedno nazwisko, dotychczasowego szefa, czyli Piotra Minkiny. – Sprawdził się w minionych kadencjach, zawsze pomocny mieszkańcom. Ważne, aby taki gospodarz nadal był – mówiła jedna z mieszkanek. Głosowanie było więc formalnością (kandydat otrzymał 82 głosy za, na 85 możliwych, bo tylu mieszańców wzięło udział w spotkaniu). To już czwarta kadencja P. Minkiny na tym stanowisku. W jesiennych wyborach samorządowych został również wybrany na radnego gminy Krzyżanowice (okręg numer 13, Owsiszcze i Nowa Wioska).

Wójt Grzegorz Utracki dotychczasową współpracę z sołtysem i radą sołecką oceniał dobrze. – Bo trzeba dążyć do doskonałości – uśmiechnął się. – Dziękuję tym, którzy głosowali na mnie za, jak i przeciw, bo słowa krytyki też trzeba przyjąć. Oby wszystko układało się jak najlepiej – mówił po ogłoszeniu wyników doświadczony sołtys.

W skład rady sołeckiej weszli (w tym przypadku również nie zaszły zmiany): Urszula Fas, Stefan Fiegler, Ernest Kaszny, Stanisław Wolek Marek Sbeczka oraz Bogdan Pientka.

Piotr Minkina

Prezes OSP przejmuje rządy

W niedzielę 31 marca na zebraniu wiejskim spotkali się również mieszkańcy Nowej Wioski. Są zmiany. Dotychczasowy sołtys Michał Krzykała nie ubiegał się o reelekcję. Na następcę wybrano prezesa miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej Huberta Oczadły (otrzymał 38 głosów za, na 40 możliwych).

Radę sołecką tworzą: Brygida Karnówka, Katarzyna Staniczek, Andrzej Juraszek, Michał Krzykała, Janusz Skina, Dariusz Liszka.

– Dziękuję za głosy w imieniu swoim, jak i rady sołeckiej. Życzę stałej współpracy z mieszkańcami, aby nasza wieś była ładna i piękna – powiedział na zakończenie spotkania nowo wybrany sołtys. – Poza tym wszystko będzie na bieżąco, nic nie obiecuję – uśmiechnął się.

Michał Krzykała, Hubert Oczadły

W galerii zdjęcia ze spotkań w Owsiszczach i Nowej Wiosce. 


Czytaj również: W Krzyżanowicach ruszają zebrania wiejskie. Mieszkańcy wybiorą sołtysów.

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Piotr Minkina

Piotr Minkina

Radny gminy Krzyżanowice