Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Wodzisławski Miraż Mistrzem Polski

20.03.2019 10:48 | 0 komentarzy | kama

Zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury w miniony weekend 14-15 marca wywalczył tytuł Mistrza Polski. Grupa wzięła udział w Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization Jazz Dance w Wałbrzychu. Mistrzowski tytuł zdobyła grupa startująca w kategorii mini formacje dzieci.

Dobre lokaty zajęli również: formacja dzieci – 4. miejsce, mini formacja juniorzy – 6. miejsce, formacja juniorzy – 9. miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazły się także solistki. Nina Stec uplasowała się na 6. miejscu w kategorii solo dance juniorzy. W tej samej kategorii Emilia Sopyła zajęła 9. miejsce. Warto podkreślić, że w tej kategorii startowało aż 112 tancerzy.

- Sukcesy zespołu potwierdzają, że mamy w szeregach WCK znakomitych tancerzy, artystów i instruktorów. Serdecznie im gratuluję. Cieszę się, że ich ciężka praca i talent doceniane są medalami – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

W tym półroczu zespół Miraż weźmie udział w Krajowych Mistrzostwach IDO Show Dance w Kleszczowie, Krajowych Mistrzostwach IDO Modern&Contemporary, Ballet w Ossie oraz Mistrzostwach Europy w Pradze.

Zdjęcia: Miraż