Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

ZUS: Pierwsze decyzje waloryzacyjne już wysłane

12.03.2019 08:10 | 0 komentarzy | d

ZUS rozpoczął wysyłkę listów z informacją o wysokości świadczenia po waloryzacji. W ciągu miesiąca do emerytów i rencistów trafi blisko 8,5 mln korespondencji.

ZUS: Pierwsze decyzje waloryzacyjne już wysłane
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zakład Ubezpieczeń Społecznych co roku w marcu przeprowadza waloryzację emerytur i rent. Zwaloryzowane świadczenia są wypłacane automatycznie w terminach, w których klienci standardowo otrzymują emeryturę lub rentę, czyli 1, 6, 10, 15, 20 i 25. Dodatkowo Zakład Ubezpieczeń Społecznych co roku wysyła do świadczeniobiorców korespondencją z informacją o wysokości świadczenia po waloryzacji. Tegoroczna wysyłka właśnie się rozpoczęła. Zakończenie wysyłki zaplanowane jest na 12 kwietnia.

- W tym roku przeprowadzana jest waloryzacja kwotowo-procentowa. Procentowy wskaźnik waloryzacji wynosi 102,86. Świadczenia jednak, od poziomu minimalnych gwarantowanych przez państwo, wzrosną nie mniej niż o 70 zł. Najniższa emerytura, renta z powodu całkowitej niezdolności do pracy, renta socjalna i rodzinna wzrosły do 1100 zł, a renta z powodu częściowej niezdolności do pracy – do 825 zł. Waloryzacja objęte są świadczenia wypłacane przed 1 marca – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

źródło: ZUS, opr. (d).

Ludzie:

Beata Kopczyńska

Beata Kopczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego