Czwartek, 7 lipca 2022

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Patrol

Pobicie czternastolatka w Jastrzębiu

25.02.2019 08:25 | 0 komentarzy | acz

Jastrzębscy kryminalni zatrzymali trzech młodych mieszkańców Jastrzębia, którzy za swoje czyny odpowiedzą wkrótce przed sądem rodzinnym. Dwaj 12-latkowie i 13-latek zaatakowali swojego rówieśnika, a następnie zabrali mu e-papierosa. Pokrzywdzony 14-letni chłopiec doznał urazu twarzy i ma wybitego zęba.

Pobicie czternastolatka w Jastrzębiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

21 lutego około godziny 13.00 trzech nastolatków na ulicy Śląskiej pobiło 14-letniego chłopca. Nieletni zaatakowali młodego mieszkańca miasta, doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie zabrali mu e-papierosa o wartości około 200 złotych. Napastnicy zostali zatrzymani przez kryminalnych tuż po zdarzeniu.

W czasie dalszych prowadzonych czynności śledczy ustalili, że całe zdarzenie było precyzyjne zaplanowane przez nastolatków. Pokrzywdzony małoletni umówił się na spotkanie z jednym z rówieśników w rejonie jednej z galerii handlowych, aby wymienić się swoimi rzeczami. Pokrzywdzony w zamian za e-papierosa oddał "koledze" smartwatcha, gotówkę, głośnik i scyzoryk.

Do zaplanowanej wymiany rzeczy doszło, ale 14-latek wracał do domu, został zaatakowany i pobity przez rówieśników. Ostatecznie, agresywni nastolatkowie zabrali poszkodowanemu e-papierosa. Pokrzywdzony chłopak doznał urazu twarzy i ma wybitego zęba. O dalszym losie młodych jastrzębian zdecyduje sąd rodzinny.

(acz)