Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Gala Przedsiębiorczości 2019. Wręczono pięć statuetek [ZDJĘCIA]

23.02.2019 21:05 | 0 komentarzy | mad

Po raz XIV w Pietrowicach Wielkich odbyła się Gala Przedsiębiorczości. Centrum Społeczno-Kulturalne, czyli miejsce, w którym odbywało się wydarzenie, było pełne gości. Galę poprowadzili: Sylwia Mróz oraz Piotr Bajak.

Gala Przedsiębiorczości 2019. Wręczono pięć statuetek [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Kolejna gala to uwieńczenie trudu gospodarczego gminy – mówił wójt Andrzej Wawrzynek. W ramach wydarzenia wręczono statuetki w pięciu kategoriach, w tym jednej nowej, czyli w "Działalności społecznej". Dla gości przygotowano również pokaz tańca w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury z Raciborza. Przygrywała także Mix Orchestra. Później odbył się uroczysty bankiet.

Oto nagrodzeni w poszczególnych kategoriach.

I Kategoria "Nowy inwestor/inwestycja": Eko-Okna (nagrodę odebrali: prezes zarządu Adam Wajda oraz członkinie zarządu: Teresa Czerwińska i Bronisława Harnyś). Nagrodę przyznano za niedawno oddany do użytku magazyn wyrobów gotowych, który docelowo będzie stanowił centrum logistyczne całej firmy. To tam przewożone będą wszystkie gotowe produkty.

II Kategoria "Prężne gospodarstwo" – gospodarstwo Ilony i Marka Marcinków. Prowadzą je od 20 lat w Lekartowie. Gospodarstwo specjalizuje się w uprawie pszenicy ozimej, rzepaku, buraków cukrowych, kukurydzy oraz w chowie bydła.

III Kategoria "Solidny produkt/usługa" – restauracja „Trzy maki” Weroniki Rymy. Lokal znajduje się w Makowie, prowadzony jest od czterech lat. Serwowane są tam potrawy śląskie.  

IV Kategoria "Młoda firma" – Daniel Krybus Music, firma zajmuje się oprawą muzyczną. Prowadzona jest od dwóch lat przez Daniela Krybusa. Nagrodzony nie mógł pojawić się na uroczystości, nagrodę odebrali jego rodzice Urszula i Joachim Krybusowie.

V Kategoria "Działalność społeczna" – to nowa kategoria. Laureatem został Brunon Stojer. Z wykształcenia jest matematykiem, z zamiłowania historykiem. Napisał szereg opracowań i książek, jedną z nich jest ta przygotowana z okazji 160-lecia istnienia straży pożarnej pt. „Od joannitów do ratowników czyli dzieje strażaków ziemi raciborskiej”. W pracy nad publikacją pomagał mu Stefan Kaptur, prezes powiatowy OSP w Raciborzu oraz zespół redakcyjny tygodnika „Nowiny Raciborskie”. Książka została wydana przez Wydawnictwo Nowiny. Ukazała się w ubiegłym roku.

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Piotr Bajak

Piotr Bajak

Przewodniczący rady gminy Pietrowice Wielkie

Sylwia Mróz

Sylwia Mróz

Urząd Gminy Pietrowice Wielkie