Niedziela, 5 grudnia 2021

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

100 dni na konferencji. Polowy zaprosił dziennikarzy i radnych

22.02.2019 11:22 | 1 komentarz | ma.w

W najbliższy poniedziałek 25 lutego prezydent Raciborza przedstawi opinii publicznej raport ze swoich rządów w ciągu 100 dni od zaprzysiężenia. Zrobi to na konferencji prasowej, która - nietypowo - odbędzie się z udziałem radnych miejskich. Dariusz Polowy zaprosił wszystkich jej członków na swe wystąpienie.

100 dni na konferencji. Polowy zaprosił dziennikarzy i radnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Omówienie 100 dni zarządzania Raciborzem to nie wszystko o czym zamierza mówić w poniedziałek prezydent miasta Dariusz Polowy. - Tematem przewodnim spotkania będzie prezentacja planowanej inwestycji na raciborskim Placu Długosza. W programie przewidziano wystąpienie władz miasta, przedstawiciela inwestora oraz czas na zadawanie pytań - informuje Marcin Wojnarowski szef Biura Obsługi Prezydenta w raciborskim magistracie.

Przypomnijmy, że włodarz miasta od końca kampanii wyborczej mówi o zainteresowaniu placem Długosza, jakie przejawia inwestor związany z ziemią raciborską. Dlatego Miasto oddało do Unii Europejskiej ok. 6 mln zł dotacji by móc zabudować plac zamiast remontować go i stawiać tam "kafejkę i pralnię" w ramach programu rewitalizacji centrum dofinansowanego przez UE.

Na ostatniej sesji rady miasta Paweł Rycka z Razem dla Raciborza domagał się od Dariusza Polowego by ten określił kiedy ujawni konkrety na temat przyszłości placu Długosza. Prezydent zapowiedział, że uczyni to z okazji podsumowania swych pierwszych 100 dni rządzenia Raciborzem.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Marcin Wojnarowski

Marcin Wojnarowski

Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji UM Racibórz

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.