Wtorek, 30 listopada 2021

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

7 potencjalnych naczelników

21.02.2019 19:00 | 3 komentarze | ma.w

Chrapkę na schedę po Robercie Myśliwym (na zdj.) szefie wydziału edukacji w raciborskim magistracie ma 7 osób. Urząd nie ujawnia ich nazwisk. Prezydent Polowy zapowiada, że od nowego naczelnika będzie dużo wymagał.

7 potencjalnych naczelników
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nabór konkursowy zakończył się 13 lutego. Jak podał nam magistrat wpłynęło nań siedem kandydatur. – Ze względu na procedury ochrony danych osobowych nie jesteśmy w stanie podać nazwisk tych osób – informuje Marcin Wojnarowski kierownik Biura Obsługi Prezydenta.

Kolejnym krokiem postępowania konkursowego jest weryfikacja zgłoszeń pod względem formalnym. Po tym kandydaci zostaną zaproszeni do przedstawienia swojej koncepcji prowadzenia wydziału. – Na tej podstawie zostanie wybrany nowy naczelnik. Nabór przeprowadzi komisja powołana przez prezydenta miasta Dariusza Polowego – dodaje Wojnarowski. Terminy postępowań nie są jeszcze ustalone przez prezydenta.

Robert Myśliwy pracuje do połowy marca. Tak ustalił warunki swego odejścia z urzędu z nowym włodarzem miasta. Rywalizował z nim wyborach prezydenckich. Koniec swojej kariery w urzędzie w Raciborzu zapowiedział w trakcie kampanii.

Wygranie to wyzwanie

Dariusz Polowy już na posesyjnej konferencji prasowej mówił, że to nowy szef edukacji będzie musiał zmierzyć się z rosnącymi potrzebami raciborskiej oświaty, która pochłania rocznie 65 mln zł z czego subwencji ministerialnej starcza na połowę wydatków. W czwartek 14 lutego Polowy powiedział nam, że nie przewiduje by, wyłoniony w konkursie, jego nowy podwładny od spraw edukacji prowadził wydział na zasadzie „ręcznego sterowania”, wspomagany przez prezydenta. – Kierunki działania ustalają wydziałowi rada miasta i prezydent. Od naczelnika zależy jak zrealizuje te cele – tłumaczy prezydent. Pytaliśmy go czy ktoś z jego środowiska politycznego (komitet wyborczy, zjednoczona prawica) stanął do konkursu na szefa edukacji? – Wiele znanych mi osób pytało mnie o ten konkurs – skomentował.

Kto przejmie oświatę?

W magistracie trwa ustalanie docelowych kompetencji jakie przejmą zastępcy prezydenta. Aktualnie to Polowy odpowiada za działkę oświatową i z tego co wiemy zamierza ją utrzymać. W kuluarach mówi się jednak o chęci przejęcia jej przez wiceprezydenta Michała Fitę, koalicjanta Polowego. Fita ma bogate doświadczenie w sprawach kultury, zajmował się ostatnio organizacją Dni Raciborza z biletowanym koncertem „Kultu”. Zastępca prezydenta deklaruje, że będzie współpracował z każdym komu zostanie powierzona funkcja po Myśliwym. Przyznaje, że osoby z jego politycznego otoczenia interesowały się konkursem na naczelnika. Prezydent Polowy powiedział, że podział zadań nastąpi po feriach gdy obaj zastępcy będą na miejscu, bo aktualnie mijają się wskutek urlopów.

(ma.w)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Marcin Wojnarowski

Marcin Wojnarowski

Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji UM Racibórz

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Kierownik Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu