Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Nowa komisja do walki ze smogiem w Raciborzu [konferencja prasowa prezydenta Polowego]

04.02.2019 12:36 | 7 komentarzy | ma.w

Szerokie grono m.in. obecnych i byłych radnych pod przewodnictwem Dawida Wacławczyka ma wypracować szybkie działania zwalczające smog w Raciborzu. Prezydent Raciborza podał skład nowej komisji na posesyjnej konferencji prasowej w magistracie.

Nowa komisja do walki ze smogiem w Raciborzu [konferencja prasowa prezydenta Polowego]
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy na posesyjnej konferencji prasowej 4 lutego 2019 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

D. Polowy mówił m.in. o "przepięciu Odry w korytarz Ulgi" czyli zapowiadanych na czerwiec tego roku nowych rozwiązaniach Wód Polskich w związku z oddaniem do użytku części Zbiornika Racibórz.

Prezydent Raciborza komentował zmiany personalne w PK i OSiR. Tłumaczył poprawki jakie wprowadził w projekcie budżetu miasta na 2019 rok. Zapowiedział sprowadzenie do Raciborza profesjonalnej stacji monitorującej zanieczyszcznie powietrza w mieście.

Szczegóły w materiale video.

Wraz z zatrudnieniem nowego szefa Biura Obsługi Prezydenta (BOP) włodarz Raciborza wprowadził nowe zasady spotkań z mediami. Część swego wystąpienia i kilka pytań od dziennikarzy pozwala nagrywać telewizji i transmitować przez internet (co robią poprzez Facebooka Nowiny Raciborskie); reszta konferencji odbywa się już poza przekazem na wizji.

Dzisiejsze spotkanie było dłuższe niż zazwyczaj trwało godzinę i 20 minut. Dariusz Polowy przeniósł je z piątku na poniedziałek w związku z przeziębieniem, które spowodowało jego nieobecność w pracy.

Marcin Wojnarowski (nowy szef) i Leszek Iwulski z Biura Obsługi Prezydenta w UM Racibórz