Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Ukończyłeś 60 lat? Zgłoś się po Kartę Seniora

02.02.2019 07:00 | 2 komentarze | red

Każdy, kto skończył 60 lat, może bezpłatnie otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta Seniora umożliwia korzystanie ze zniżek oferowanych przez ponad 1500 przedsiębiorców i instytucji, które przystąpiły do Programu Ogólnopolska Karta Seniora na terenie całej Polski.

Ukończyłeś 60 lat? Zgłoś się po Kartę Seniora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Głównym zadaniem karty jest przede wszystkim aktywizacja osób 60+, która odbywa się na trzech płaszczyznach: po pierwsze, seniorzy dowiadując się o Karcie mają motywację do działania, aktywnego spędzania czasu; po drugie, seniorzy zachęcają do korzystania z Karty swoich znajomych; po trzecie, każdy z posiadaczy Karty może zaprosić lokalnych przedsiębiorców do przystąpienia do Programu i przygotowania specjalnej oferty dla osób 60+.

14 stycznia 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gorzycach odbyła się inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora dla mieszkańców gminy Gorzyce. Uczestniczyli w niej przedstawiciele kół emerytów i rencistów z gminy Gorzyce, wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk, przedstawiciele rady gminy. Szczegółowe informacje o korzyściach płynących z korzystania z Karty Seniora przedstawił Marek Pilch, ambasador Karty Seniora z Krakowa. W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele firm z gminy Gorzyce, które jako pierwsze przyłączyły się do programu oferując seniorom zniżki.

Z gminy Gorzyce, jako partnerzy, do programu Ogólnopolska Karta Seniora przystąpiły: GOTSiR Nautica w Gorzycach, oferując dla seniorów posiadających Kartę Seniora 25 % rabatu na jednorazowe wejście indywidualne (bilet senior) oraz 20% rabatu na zakup karnetu o wartości 100 zł; Centrum Ogrodnicze I&L Adamczyk Iwona z Olzy, oferując dla seniorów zniżkę 5 %; oraz JUSTMATE S.C Justyna Adamczyk i Mateusz Marek właściciele Centrum Treningu w Gorzycach, które seniorom oferuje zniżkę 10%. Ponadto Karta umożliwia korzystanie ze zniżek w rozmaitych punktach, instytucjach i ośrodkach zdrowia na terenie całego kraju. Takich punktów jest już ponad 1400, a z każdym dniem ta liczba rośnie.

– Liczymy, iż do programu przyłączy się więcej lokalnych firm, które zaoferują seniorom swoje usługi z rabatem – czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy w Gorzycach. Chętnych prosi się o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gorzycach lub za pośrednictwem strony https://glosseniora.pl/informacje-dla-przedsiebiorcow/

Seniorzy z Gminy Gorzyce po odbiór kart seniora mogą zgłaszać się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gorzycach gdzie sprawa zostanie załatwiona niemal od ręki. Formularz do wypełnienia można również pobrać ze strony internetowej OPS-u. Seniorzy z innych gmin mogą wnioskować o Kartę Seniora poprzez stronę www.glosseniora.pl.

(red.)