Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Mam prawo do... Rusza cykl wykładów [ZAPOWIEDŹ]

01.02.2019 10:32 | 0 komentarzy | d

Biblioteka Publiczna w Raciborzu oraz Sąd Rejonowy w Raciborzu zapraszają na pierwszy wykład z cyklu edukacji prawnej "Mam prawo do..." pt. „Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności- praktyczny przewodnik”.

Mam prawo do... Rusza cykl wykładów [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
luty
7 czwartek

Mam prawo do... Rusza cykl wykładów

Start 07.02.2019 o godz. 18:00 wstęp wolny

- Podczas wykładu zostanie poruszony temat wprowadzonej z dniem 1.01.2019 roku ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów – przekazuje Marzena Korzonek, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu.

Wykład ma stanowić praktyczny przewodnik po regulacjach ustawy, a wygłoszą go doświadczeni specjaliści i praktycy:

  • Elżbieta Sokołowska - od 22 lat Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w Raciborzu, absolwent studiów podyplomowych w zakresie gospodarowania nieruchomościami. Doświadczony praktyk oraz specjalista w prawie nieruchomości publicznych.
  • Arkadiusz Olejarnik- starszy referendarz sądowy, przewodniczący Wydziału V Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Raciborzu, orzekający w sprawach wieczystoksięgowych od 11 lat, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych SGH w Warszawie z zakresu prawa gospodarczego.

Kiedy dochodzi do przekształcenia prawa użytkowania wieczystego? Jakich gruntów dotyczy przekształcenie prawa użytkowania? Jakie kroki należy podjąć? Ile to kosztuje? Na te pytania odpowiedź będzie można uzyskać podczas spotkania, które zaplanowano na 7 lutego na godzinę 18.00. Odbędzie się bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

Przypomnijmy, że porozumienie o współpracy między Biblioteką Publiczną w Raciborzu oraz Sądem Rejonowym w Raciborzu zostało podpisane 16 października, kiedy to w bibliotece odbyły się przygotowane przez sąd: debata ekspercka i wykład o mediacji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

- W ramach nowego cyklu edukacji prawnej przygotowanego przez sąd "Mam prawo do..." będą odbywały się wykłady i wydarzenia mające na celu w przystępny sposób przybliżyć mieszkańcom zagadnienia prawne i regulacje prawne mające praktyczne znaczenie w codziennym życiu. Ponadto poruszone zostaną kwestie z zakresu sposobu postępowania w sądzie, najistotniejszych zasad z punktu widzenia prowadzenia spraw sądowych, a także tego, jak sąd funkcjonuje – mówi Marzena Korzonek.

Kolejne spotkania zaplanowano na 15 marca, kiedy przypada Dzień Edukacji Prawnej oraz na 23 maja, kiedy to obchodzony jest Dzień Wymiaru Sprawiedliwości.

źródło: Sąd Rejonowy w Raciborzu, opr. (d).

Ludzie:

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu