Niedziela, 5 grudnia 2021

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Nowy szef Biura Obsługi Prezydenta Polowego. Marcin Wojnarowski zaczyna pracę od lutego

31.01.2019 13:42 | 12 komentarzy | ma.w

Włodarz Raciborza zapowiadał zmiany w biurze zajmującym się m.in. medialnym wizerunkiem głowy miasta. - Szukałem, prowadziłem rozmowy i znalazłem - powiedział nam Dariusz Polowy. Wybrał Marcina Wojnarowskiego, byłego długoletniego dziennikarza Nowin Raciborskich.

Nowy szef Biura Obsługi Prezydenta Polowego. Marcin Wojnarowski zaczyna pracę od lutego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wojnarowski przychodzi do magistratu na stanowisko szefa Biura Obsługi Prezydenta, w zastępstwie Lucyny Siwek<Lucyna Siwek>* nieobecnej na Batorego od wielu miesięcy. Biuro utworzył Mirosław Lenk, na ponad rok przed końcem kadencji. Urochomieniu go towarzyszyło wiele głosów krytyki ze strony opozycji. Anna Ronin wskazała wtedy prezydentowi kilkanaście kanałów przepływu informacji, negując potrzebę wzmacniania funkcji rzecznika prasowego. Padały zarzuty, że to działania pod przyszłą kampanię wyborczą. Lenk zostawił dotychczasowego rzecznika Leszka Iwulskiego i powierzył kierownicze stanowisko redaktor naczelnej Raciborskiej Telewizji Kablowej Lucynie Siwek (z d. Gadaj). Wczesną wiosną 2018 roku ta udała się na L4 w związku z urodzeniem dziecka i przebywa na urlopie macierzyńskim. Od tamtej pory Biuro działało bez pani kierownik. Prezydent Dariusz Polowy po objęciu funkcji wypowiadał się w prasie, że trzeba dokonać w nim zmian.

Nowy kierownik BOP Marcin Wojnarowski jest raciborzaninem, ma 38 lat, do maja ubiegłego roku był dziennikarzem Nowin Raciborskich, gdzie specjalizował się w tematyce gminnej. Ostatnio pracował poza powiatem raciborskim, zajmował się PR.

*zatrudnienie na zastępstwo, na czas określony.

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Lucyna Siwek

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

Marcin Wojnarowski

Marcin Wojnarowski

Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji UM Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.