Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Drogami leśnymi na Górę Świętej Anny

27.01.2019 10:00 | 0 komentarzy | mad

– Chcemy w jakiś sposób ucywilizować pochód ludzi, którzy na chwilę obecną narażeni są na wypadki – komentuje inicjator zamysłu, burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha. Idea pojawiła się przy zainicjowaniu projektu inwentaryzacji zabytków sakralnych w regionie.

Drogami leśnymi na Górę Świętej Anny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To w Rudach zorganizowano spotkanie m.in. z przedstawicielami Kurii Biskupiej, prezydenta Rybnika Piotra Kuczery, członka zarządu województwa śląskiego Michała Wosia oraz gości z województwa opolskiego. Do Rud przybyła Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko–kozielskiego oraz przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Temat stworzenia trasy drogami leśnymi na Górę Świętej Anny był jednym z wielu omawianych kwestii na tym spotkaniu. Dowiadujemy się, że droga miałaby przebiegać miejscami, przy których znajdują się kapliczki i krzyże. Do wytyczonej trasy miałyby być również podłączone miejsca noclegowe, restauracje czy punkt napraw rowerów. – Projekt ma duże szanse na powodzenie – ocenia burmistrz Macha.

Wszystko jest jednak na razie w fazie pomysłów. Dokładny szlak nie jest znany. Gminy, które włączą się w projekt, mają być odpowiedzialne za realizację odcinka, który będzie przebiegał po ich terenie.

(mad)

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika