Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Chodniki w Wodzisławiu wciąż skute lodem

23.01.2019 18:01 | 12 komentarzy | mak

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego informują nas o problemie oblodzonych chodników. - W niektórych miejscach nie da się bezpiecznie przejść - alarmują.

Chodniki w Wodzisławiu wciąż skute lodem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najpierw obfite opady śniegu, później odwilż, wreszcie dni z temperaturami poniżej zera. Efekt jest taki, że chodniki stały się oblodzone. Mieszkańcy Wodzisławia przekazują nam, że do tej pory są miejsca, które zamieniły się w tafle lodu i trudno bezpiecznie przejść. - Można nogę skręcić albo złamać - denerwują się mieszkańcy.

Na zdjęciu widać, jak jeszcze we wtorek wyglądał miejski chodnik przy ul. 26 Marca. To trasa nieopodal szpitala. Szczególnie starsze osoby z niepokojem spoglądały na taką ślizgawkę.

Wszystko wskazuje na to, że pracownicy Służb Komunalanych Miasta nie wyrabiają się z usuwaniem lodu. Wprawdzie cały czas walczą z problemem, jednak nie są w stanie zabezpieczyć wszystkich miejsca na raz. Ich działania polegają na posypywaniu newralgicznych miejsc piaskiem, a tam - gdzie jest to potrzebne - na skuwaniu lodu. Powstał harmonogram działań w tym zakresie. Dyrektor Służb Komunalnych Miasta Sabina Wuwer przekazała nam, że we wtorek brygady działały na ul. Radlińskiej, m.in. przy kościele św. Herberta i SP nr 10. I przesuwały się w kierunku ul. 26 Marca. Oblodzony chodnik, który widać na zdjęciu, miał być uporządkowany dzisiaj.