Wtorek, 26 września 2023

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

Górnik Zabrze i RKP ROW Rybnik najlepsze na turnieju w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]

22.01.2019 16:53 | 0 komentarzy | kozz

W weekend, 19-20 stycznia, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbył się XII Międzynarodowy Memoriał Piłkarski im. G. Kolosy, A. Stepeckiego i J. Tyszkiewicza.

Górnik Zabrze i RKP ROW Rybnik najlepsze na turnieju w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszego dnia rywalizowały zespoły z rocznika 2007. Młodzi piłkarze Górnika Zabrze cieszyli się wówczas z wygranej w całym turnieju, wygrywając z GKS-em Jastrzębie, a decydująca bramka padła w ostatniej sekundzie spotkania tych dwóch drużyn. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Mateusz Brzyszkowski z GKS-u Jastrzębie, najlepszym bramkarzem Antoni Bałabuch (Górnik Zabrze), a królem strzelców Tomasz Mocek (Górnik Zabrze).

Drugiego dnia w turnieju brały udział drużyny z rocznika 2008. Do rywalizacji stanęło aż 9 zespołów, a najlepszy okazał się RKP ROW Rybnik, wyprzedzając Ruch Radzionków. O tym, jak zacięty był to turniej, świadczy fakt, że aby wyłonić króla strzelców, potrzebne było rozegranie rzutów karnych pomiędzy trzema zawodnikami, którzy mieli na swoim koncie po cztery gole. Ostatecznie najlepszym wykonawcą rzutów karnych okazał się Kamil Buchacz z Ruchu Radzionków. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Jakuba Kłusa z GKS-u Jastrzębie, który w ośmiu spotkaniach nie dał się pokonać ani razu, a najlepszym zawodnikiem został Adam Filec z RKP ROW Rybnik.

Fot. Julia Iskra