Poniedziałek, 29 maja 2023

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

JKS SMS Jastrzębie zwycięża po raz dwunasty

13.01.2019 11:53 | 0 komentarzy | rafbl

Dwunaste zwycięstwo w sezonie, a za razem ósme z rzędu zapisały na swoim koncie siatkarki JKS-u SMS-u Jastrzębie w sobotnim meczu 13. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet. Jastrzębianki potrzebowały czterech setów aby pokonać na wyjeździe drużynę z Mikołowa.

JKS SMS Jastrzębie zwycięża po raz dwunasty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sobotnie spotkanie od prowadzenia 3:1 rozpoczęły miejscowe, jednak sześć punktów z rzędu jakie zdobyły jastrzębianki pozwoliło im wyjść na prowadzenie 3:7. W dalszej fazie seta ich przewaga wzrosła do siedmiu "oczek" (7:14). Zawodniczki z Mikołowa zdołały zbliżyć się do JKS-u na dwa punkty (14:16), jednak na więcej nie pozwoliły im w tej partii podopieczne trenera Jarosława Bodysa, które dowiozły przewagę do końca i zwyciężyły do 21.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły gospodynie, które prowadziły 4:0. Jastrzębianki zdołały je dogonić doprowadzając do remisu po 6, jednak miejscowe ponownie zaczęły budować przewagę, która sięgnęła aż siedmiu "oczek" (16:9). Wicelider ligowej tabeli z Jastrzębia-Zdroju nie był w stanie odpowiedzieć na dobry fragment gry w wykonaniu mikołowianek i przegrał tego seta do 19.

Podrażnione porażką w poprzedniej partii przyjezdne od początku trzeciego seta budowały sobie przewagę, która szybko sięgnęła sześciu punktów (4:10). W dalszej fazie seta obraz gry nie uległ zmianie, a dobrze dysponowane jastrzębianki powiększyły swoje prowadzenie do dziewięciu "oczek" (6:15). W końcówce przeciwniczkom udało się zmniejszyć nieco rozmiary porażki w tej partii, która padła łupem JKS-u do 19.

Czwartego seta od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęły przyjezdne (2:4). Gospodynie dogoniły JKS i same zbudowały sobie cztery "oczka" przewagi (11:7). Zawodniczki gości doszły jednak swoje rywalki doprowadzając do remisu po 18 i po pełnej emocji i wymiany ciosów końcówce zwyciężyły do 23, a w całym spotkaniu 1:3. Dzięki wygranej jastrzębianki w dalszym ciągu zajmują w ligowej tabeli drugie miejsce tracąc dwa punkty do lidera - SMS-u PZPS Szczyrk III.

KS Burza MOSiR Mikołów - JKS SMS Jastrzębie 1:3 (21:25, 25:19, 19:25, 23:25)

MOSiR: Kubas, Grzybowska, Krótki, Paleta, Kaizer, Skiba oraz Zbyl (libero), Sowińska

JKS: Lorenc, Szajer, Żagan, Stępień, Jędrysik, Kołodziej oraz Chamara (libero), Kajzerek (libero), Kuczera, Bury