Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

01.01.2019 06:30 | 0 komentarzy | ż

Od 14 do 20 grudnia na terenie miast Jastrzębie Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski prowadzona była akcja rejestracji dawców szpiku. Rejestracja dedykowana była choremu na ostrą białaczkę szpikową górnikowi z Jastrzębia-Zdroju oraz wszystkim chorym na nowotwory krwi.

278 nowych dawców szpiku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rejestracja była prowadzona w Centrach Handlowych – w Galerii Zdrój, w Galerii Karuzela oraz w Galerii Rybnik Plaza, na Lodowisku Jastor, w Punkcie Informacyjnym Halo Rybnik oraz w szkołach – Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim.

W trakcie akcji zarejestrowało się 278 nowych, świadomych i gotowych do pomocy potencjalnych dawców szpiku. - Wszystkim serdecznie gratulujemy tej pięknej decyzji. Osiągnięcie tak dobrego wyniku nie byłoby możliwe bez wsparcia osób zarządzających poszczególnymi lokalizacjami, pomocy pracowników, a przede wszystkim wielkich serc i wielogodzinnego zaangażowania, w przygotowanie rejestracji i jej zrealizowanie, Wolontariuszy z Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i okolic - informuje Anna Grad z Fundacji DKMS.

Dawcy nie ponoszą żadnych kosztów rejestracji. Jednak przebadanie materiału genetycznego jednej osoby to koszt 180 zł. Dlatego Fundacja DKMS zachęca do dalszego wspierania akcji i pomoc w pokryciu kosztów rejestracji potencjalnych dawców poprzez wpłaty (więcej informacji TUTAJ).

Fundacja DKMS zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku jako niezależna organizacja typu non-profit, a swoją działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku. - Do dzisiaj udało się nam zarejestrować i przebadać ponad 1 419 000 potencjalnych dawców (grudzień 2018). Ponad 6 000 osób (grudzień 2018) oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej - dodaje A. Grad.

źródło: DKMS Polska, oprac. ż, zdjęcie poglądowe, arch. Nowiny.pl