Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Czwarta sala operacyjna otwarta. Wstęgę przecinali Bizoń i Serwotka [ZDJĘCIA]

17.12.2018 13:01 | 6 komentarzy | juk

Nowa sala operacyjna w wodzisławskim szpitalu została dziś oficjalnie oddana do użytku. Ma poprawić jakość udzielanych przez lecznicę świadczeń, ale także zwiększyć komfort pracy tamtejszego personelu.

Czwarta sala operacyjna otwarta. Wstęgę przecinali Bizoń i Serwotka [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś (17.12) punktualnie o godz. 10.00 miało miejsce oficjalne oddanie do użytku nowej sali operacyjnej w wodzisławskiej lecznicy. Sala mieści się na czwartym piętrze budynku głównego szpitala - dokładnie w miejscu, gdzie wcześniej mieścił się jedyny blok operacyjny. - Dzisiejsza uroczystość jest dla wodzisławskiego szpitala bardzo ważna. Ta nowoczesna sala operacyjna nie tylko poprawi jakość udzielanych przez nas świadczeń, ale poprawi również komfort pracy personelu szpitalnego - mówiła Dorota Kowalska, dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach.

Dyrektor Kowalska do symbolicznego przecięcia czerwonej wstęgi poprosiła starostę powiatu wodzisławskiego Leszka Bizonia. Z kolei ten zaprosił także poprzedniego starostę Ireneusza Serwotkę. Bizoń swoją propozycję argumentował faktem, że to za kadencji Serwotki podjęto decyzję i realizowano działania zmierzające do wyremontowania nowej sali operacyjnej. Po krótkiej namowie Serwotka przystał na zaproszenie i ramie w ramię z obecnym starostą i dyrektor Kowalską przeciął czerwoną wstęgę. Następnie odbył się spacer po nowo wyremontowanych obiektach. Parlamentarzyści, samorządowcy, załoga szpitala i zaproszeni goście z uznaniem patrzyli na nowe pomieszczenia. Później uroczystości przeniosły się do sali konferencyjnej w Zespole Poradni Specjalistycznych.

W ramach inwestycji wykonano roboty ogólnobudowlane i instalacyjne, roboty związane z instalacją gazów medycznych oraz wyposażono blok w sprzęt i aparaturę medyczną. Koszt przedsięwzięcia to prawie 2 mln zł. 1,2 mln zł szpital pozyskał z rezerwy ogólnej budżetu wojewody śląskiego. Pozostałe środki na sfinansowanie przebudowy zostały przekazane przez wodzisławskie starostwo - 297,1 tys. zł, Fundację PGE Energia Ciepła - 250 tys. zł, Fundację PKN Orlen Dar Serca - 100 tys. zł oraz przez Jastrzębską Spółkę Węglową - 20 tys. zł.

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski