Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Czy prezydent Polowy szanuje niepełnosprawnych? Pyta radna Klimaszewska

12.12.2018 17:36 | 3 komentarze | ma.w

Radna KWW Łączy nas Racibórz wytknęła włodarzowi Raciborza jego nieobecność na Forum dla Niepełnosprawnych, które odbyło się niedawno w Zamku Piastowskim. Skrytykowała za brak reprezentacji urzędu. Dariusz Polowy wyjawił dlaczego nie mógł wziąć udziału w tym spotkaniu.

Czy prezydent Polowy szanuje niepełnosprawnych? Pyta radna Klimaszewska
Krystyna Klimaszewska obecna na Forum Niepełnosprawnych na Zamku Piastowskiego. Radna żałowała, że do zebranych nie przyszedł włodarz miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radna Krystyna Klimaszewska była obecna na cyklicznym odbywającym się co roku z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych wydarzeniu organizowanym przez stowarzyszenie "Podaj rękę", któremu prezesuje Jerzy Wiśniewski. Na grudniowym posiedzeniu (12.12) komisji oświaty zwróciła prezydentowi Polowemu na nietaktowne jej zdaniem potraktowanie środowiska niepełnosprawnych, na jego najważniejszym spotkaniu w ciągu roku. Zauważyła obecność posłanki (Lenartowicz) i wicestarosty raciborskiego i ubolewała, że nie przyszedł tam nikt z urzędu miasta.

Klimaszewska dDodała, że zastępca - Michał Fita skupił się na zapalaniu choinki na Rynku, a nie znalazł czasu by przyjść na Zamek. Bardziej bolało ją, że wśród przedstawicieli władz lokalnych zabrakło prezydenta miasta. - Po spotkaniu nie brakowało głosów, że D. Polowy "nie interesuje się problemami niepełnosprawnych". - Powinien pan tam być. Brakowało nam pana - zakończyła K. Klimaszewska swoje przemówienie na forum komisji oświaty.

Dariusz Polowy przeprosił za swoją nieobecność, dodał, że nie wie co robił wtedy I zastępca Michał Fita. - Tak się złożyło, że tego dnia się urodziłem i poświęciłem czas na spotkanie z rodziną. To był pierwszy dzień bez obowiązków odkąd zacząłem kampanię wyborczą i objąłem urząd prezydenta - wyjaśnił Polowy. Słysząc to Krystyna Klimaszewska powiedziała, że nie wiedziała o rocznicy urodzin włodarza i złożyła mu gratulacje.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Krystyna Klimaszewska

Krystyna Klimaszewska

Radna Gminy Racibórz