Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

W Krzanowicach zachęcali, aby spojrzeć na siebie inaczej [ZDJĘCIA]

11.12.2018 19:00 | 0 komentarzy | mad

We wtorek 11 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Krzanowicach podsumowano projekt profilaktyczny dotyczący przeciwdziałaniu przemocy.

W Krzanowicach zachęcali, aby spojrzeć na siebie inaczej [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Spójrzmy na siebie inaczej" – to tytuł projektu, w ramach którego przez kilka tygodni 120 młodych osób zamieszkujących gminę Krzanowice brało udział w licznych przedsięwzięciach. Wyjechano m.in. na obóz profilaktyczny czy organizowano zajęcia sportowe na basenie. – Zależało nam na uchwyceniu osób, które doświadczają przemocy, są same sprawcami, bądź też świadkami – mówi Danuta Adamczyk, koordynator gminnego programu rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. W rozmowie z nami zauważyła, że problem przemocy jest ciężki. Działania podjęte w ramach projektu miały uzmysłowić dzieciom, że nie muszą się na nic godzić, jeśli czują, że jest coś dla nich niekomfortowe. D. Adamczyk zauważała jednak, że aby tak się zadziało, potrzebne jest dowartościowanie. – Chcieliśmy pokazać dzieciom, że mają dobre cechy i możliwość ich zgłębiania oraz szansę, pokazania, że mogą się zmienić – dodała.

W projekcie głównie uczestniczyły dzieci uczęszczające do świetlic i placówek wsparcia dziennego, ale też uczniowie szkół.

Podczas wtorkowego spotkania podsumowano projekt, ale też konkursy organizowane w ramach przedsięwzięcia. Wszystkie osoby otrzymały upominki, a najlepsi dyplomy oraz nagrody.

Projekt był realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – edycja 2018 r". Pozyskana kwota wyniosła 33 tys. złotych, gmina dołożyła ponad 15 tys. złotych.

Szersza relacja we wtorkowych „Nowinach Raciborskich”, w numerze zaplanowanym na 18 grudnia.