Niedziela, 5 grudnia 2021

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Akademik czeka na pieniądze z ministerstwa

07.12.2018 07:00 | 0 komentarzy | ma.w

Podana przez prezydenta Polowego informacja o braku starań PWSZ Racibórz o ministerialną dotację na remont akademika została zdementowana przez uczelnię.

Akademik czeka na pieniądze z ministerstwa
Joanna Sokołowska – Moskwiak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na swojej pierwszej, posesyjnej konferencji prasowej nowy włodarz miasta powiedział, że wiceminister nauki Piotr Mueller chciał przywieźć wyższej szkole 200 tys. zł na remont akademika, ale uczelnia nie złożyła wniosku o ministerialną pomoc. Dariusz Polowy zastrzegł, że informacja, którą posiada nie jest oficjalna.

W temacie odezwała się PWSZ. Jej rzecznik prasowa Joanna Sokołowska – Moskwiak udostępniła nam dokumenty, z których wynika, że o braku starań o pieniądze z minsterstwa nie ma mowy. 8 listopada rektor Ewa Stachura wnioskowała do ministra nauki Jarosława Gowina o sfinansowanie najpilniejszych prac remontowych w Domu Studenta. W piśmie podano konkretną kwotę – 200 tys. zł.

Departament budżetu i finansów w resorcie nauki odpisał 20 listopada, prosząc uczelnię o dodatkowe informacje – opis prac remontowych i szacunkowe koszty ich wykonania.

Jak wynika z tej korespondencji dofinansowanie uczelni jest wciąż możliwe, sprawa jest procedowana.

(m)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza