Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Prezydent Duda w Raciborzu. Będą utrudnienia?

06.12.2018 11:45 | 9 komentarzy | żet, mad

7 grudnia Prezydent RP Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami Raciborza i regionu w Arenie Rafako. Służbom mundurowym wydano polecenie zabezpieczenia wydarzenia.

Prezydent Duda w Raciborzu. Będą utrudnienia?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To będzie pierwsza od pięciu lat wizyta urzędującego Prezydenta RP w Raciborzu. We wrześniu 2013 r. do Raciborza przyjechał Bronisław Komorowski. Prezydent RP spotkał się wówczas z dziennikarzami na placu budowy Zbiornika Racibórz Dolny. Tym razem wizyta Prezydenta RP skierowana jest do mieszkańców Raciborza.

Przygotowania

W czwartkowe popołudnie 29 listopada prezydent Raciborza Dariusz Polowy spotkał się z przedstawicielami kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Tematem rozmowy było ustalenie szczegółów dotyczących wizyty głowy państwa w naszym mieście. Na miejsce spotkania Andrzeja Dudy z mieszkańcami wybrano Arenę Rafako. Pracownicy kancelarii oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu obejrzeli obiekt. W obchodzie towarzyszyli im prezydent Raciborza Dariusz Polowy, dyrektor OSiR Krzysztof Borkowski, a także przedstawiciele służb mundurowych z Raciborza – policji, straży pożarnej oraz straży granicznej.

Chwila na Odrę

Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Raciborza rozpocznie się 7 grudnia o godz. 16.30. Wejście na halę będzie możliwe od godziny 14.30. Andrzej Duda spotka się również na chwilę z samorządowcami. Rozszerzenie pobytu głowy państwa o wizytę w innych częściach miasta czy też obiad lub kolację nie jest planowane. – Grafik jest bardzo napięty – mówi nam Dariusz Polowy.

Prezydent Raciborza zamierza wykorzystać spotkanie z Andrzejem Dudą do rozmowy na temat żeglowności Odry. – Trzeba mieć świadomość tego, na jakim poziomie porusza się Prezydent Rzeczpospolitej. To są raczej kwestie międzynarodowe, a nie sprawy lokalne. Dlatego zdecydowanie będę kładł nacisk na Odrę. Jest szansa, żebyśmy byli pierwszym portem na Odrze – mówi D. Polowy.

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza