Sobota, 18 września 2021

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

Dariusz Polowy o Raciborzu bez pieców węglowych i z zabudowanym placem Długosza

05.12.2018 23:04 | 5 komentarzy | ma.w

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy udzielił obszernego wywiadu raciborskim dziennikarzom w materiale video nagranym przez RTK Racibórz. Do rozmowy doszło w środowy wieczór 5 grudnia w lokalu Migawka Cafe przy ul. Opawskiej. Polowego pytali tam Mariusz Weidner i Grzegorz Wawoczny.

Dariusz Polowy o Raciborzu bez pieców węglowych i z zabudowanym placem Długosza
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy odpowiadał na pytania Mariusza Weidnera i Grzegorza Wawocznego w Migawka Cafe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rozmowa z włodarzem Raciborza została zarejestrowana w tzw. longu - jako spójna całość, bez przerw i zostanie odtworzona na antenie Raciborskiej Telewizji Kablowej (w czwartek 6 listopada o godz. 18.30) oraz będzie wkrótce po premierze "w kablu", dostępna w serwisie YouTube.

RTK - w porozumieniu z prezydentem miasta - współpracowała przy wywiadzie z redaktorami naczelnymi raciborskich mediów - Mariuszem Weidnerem (tygodnik Nowiny Raciborskie, portal Nowiny.pl) oraz Grzegorzem Wawocznym (portal i gazeta NaszRacibórz.pl). Zespół redakcyjny RTK zajął się realizacją techniczną przedsięwzięcia - wywiad rejestrowano za pomocą 4 kamer, a szefem produkcji był Jarosław Bucki. Jedną z kamer obsługiwał znany raciborski reportażysta Adrian Szczypiński (m.in. filmy o Pawle Newerli i winiarni Przyszkowskiego). Nad całością czuwała redaktor naczelna RTK Aleksandra Harz.

Make - up dla prezydenta Raciborza

Przed występem w nagraniu prezydent Polowy został przygotowany przez profesjonalną makijażystkę. W Migawka Cafe do rozmowy zamówił białą kawę. Wywiad trwał 37 minut, głowa miasta odpowiedziała na wszystkie pytania dziennikarzy.

O czym mówił D. Polowy? Odniósł się do walki z raciborskim smogiem; opowiadał o swych autorskich projektach drogowych (tzw. Polówka - Wierzyńskiego i Księżycówka - Wiejska); tłumaczył jaki ma być "Racibórz Wielki" i pochylił się nad problemem drożejącej oświaty. W tej ostatniej kwestii przyznał, że analizuje koszty ponoszone ostatnio przez Miasto na wydatki dla edukacji i nasuwa się mu szereg wątpliwości co do wysokości kwot przeznaczanych przez samorząd. Pytany o związki z partią Prawo i Sprawiedliwość stwierdził, że to szansa dla Raciborza, bo PiS jest partią rządzącą w kraju i szansę na współpracę z nią należy wykorzystać. Dariusz Polowy mówił także o swym ostatim spotkaniu z inwestorem zainteresowanym kupnem i zabudową placu Długosza (przy rezygnacji z dotacji unijnej przez Racibórz w kwocie ok. 6 mln zł). Oznajmił, że w ciągu dwóch tygodni powinna zapaść decyzja w tej sprawie, ze strony przedsiębiorcy. Nie chciał ujawnić o kogo chodzi.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza