Sobota, 4 grudnia 2021

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Wodzisławscy policjanci namawiają do regulacji świateł

05.12.2018 07:00 | 2 komentarze | acz

W związku z występującymi w okresie jesienno-zimowym zjawiskami, które niekorzystnie wpływają na widoczność uczestników ruchu drogowego. Policja w całym kraju organizuje kolejną odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Podczas planowanych działań przewiduje się między innymi prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych związanych z koniecznością posiadania sprawnych świateł oraz kontroli drogowych w zakresie oświetlenia pojazdów. Akcja potrwa do 15 grudnia.

Wodzisławscy policjanci namawiają do regulacji świateł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wzorem lat ubiegłych, kierujący będą mogli w określonych dniach bezpłatnie sprawdzać oświetlenie pojazdów na stacjach diagnostycznych działających pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie stacji Kontroli Pojazdów. Na prawidłowe działanie świateł wpływ mają, poza ich ogólnym stanem technicznym, takie czynniki, jak: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła.

Wodzisławscy policjanci włączyli się w te działania i zachęcali kierowców do skorzystania z możliwości bezpłatnego ustawienia świateł na stacji diagnostycznej znajdującej się przy ul. Rybnickiej w Wodzisławiu Śląskim. Spotkali się także w Ośrodku Szkolenia Kierowców z młodzieżą rozpoczynającą kurs na prawo jazdy. W ramach akcji „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, mundurowi nawiązali do prowadzonych działań oraz ostrzegali młodzież przed nierozwagą i lekceważeniem zasad bezpieczeństwa na drodze oraz przed szybką i brawurową jazdą. Następne takie działania zaplanowane są 8 i 15 grudnia.

(acz)