środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Pogrzeb Busha. Czy Andrzej Duda zdąży do Raciborza?

04.12.2018 16:19 | 11 komentarzy | ma.w

Głowa państwa weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych w USA. W momencie ustalania terminu wizyty A. Dudy w Raciborzu te okoliczności nie były brane pod uwagę. W takim razie czy Prezydent RP zdąży wrócić zza Oceanu by pojawić się 7 grudnia w Arenie Rafako?

Pogrzeb Busha. Czy Andrzej Duda zdąży do Raciborza?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę 5 grudnia w Waszyngtonie o godzinie 11.00 czasu miejscowego (godz. 17.00 w Polsce) rozpocznie się nabożeństwo żałobne George'a H.W. Busha. Udział w nim weźmie prezydent Andrzej Duda, a już w piątek w godzinach popołudniowych ma być w Raciborzu i rozmawiać z samorządowcami.

- Na razie nie ma żadnych sygnałów aby przyjazd pana prezydenta był zagrożony - mówi nam poseł PiS Czesław Sobierajski. To on na początku swej poselskiej kadencji zapowiedział, że Andrzej Duda odwiedzi Racibórz. - Teraz przyjedzie w optymalnym momencie, na otwarcie rządów prezydenta miasta popieranego przez prawicę - mówi poseł. Nowy prezydent Raciborza Dariusz Polowy przyznał publicznie, że w zaproszeniu A. Dudy pomogła mu partia Prawo i Sprawiedliwość.

Niewykluczone, że Sobierajskiego zabraknie na piątkowym spotkaniu w Raciborzu, bo mogą zatrzymać go obowiązki w Sejmie. - Chcę być obecny w czasie tej wizyty i będę się starał aby tak było - mówi Cz. Sobierajski.

Co ciekawe, gdy o zaproszenie prezydenta Dudy na uroczystości z okazji 800 lat praw miejskich Raciborza starał się poprzedni włodarz - Mirosław Lenk, to przyjazd głowy państwa też był realny (ostatecznie pojawił się prezydencki minister A. Dera) . - Uznaliśmy wówczas w gronie polityków PiS, że tamten czas nie był właściwy na taką wizytę w Raciborzu. Obecny termin jest znacznie lepszy z uwagi na nowy układ sił w raciborskim samorządzie - uważa Czesław Sobierajski.

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Czesław Sobierajski

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.