Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Są wyniki badań krwi prezydenta Rybnika. Piotr Kuczera miał 0,49 promila alkoholu gdy prowadził samochód

22.11.2018 13:24 | 52 komentarze | acz

Jedna setna promila dzieliła prezydenta Piotra Kuczerę od niechybnego skazania przez sąd za przestępstwo i w efekcie utraty prezydentury. Kuczera będzie odpowiadał jedynie za wykroczenie.

Są wyniki badań krwi prezydenta Rybnika. Piotr Kuczera miał 0,49 promila alkoholu gdy prowadził samochód
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprawa dotyczy rutynowej kontroli drogowej. Kontrola miała miejsce 18 listopada po godzinie 19.00 na Obwiedni Północnej. Prezydent Piotr Kuczera jechał na przegląd kabaretowy Ryjek. Patrol drogówki poprosił kierowcę o dmuchnięcie w urządzenie badające trzeźwość. Dioda na urządzeniu potwierdziła, że w wydychanym powietrzu znajduje się alkohol. Policjant zaproponował kierowcy badanie na alkomacie, na którym można odczytać wynik. Piotr Kuczera odmówił. Zgodnie z procedurami prezydentowi Rybnika została pobrana krew. Po jej badaniu będzie wiadomo, czy prezydent popełnił przestępstwo, czy tylko wykroczenie. W poniedziałek rano Kuczera zwołał konferencję prasową. – Jestem gotów ponieść konsekwencję. Przepraszam wszystkich, którzy są zbulwersowani. Będę musiał wziąć to na klatę – powiedział włodarz Rybnika.

Dziś dotarły wyniki badań krwi Piotra Kuczery. Okazało się, że miał we krwi 0,49 promila alkoholu. Od przestepstwa dzieliło go 0,01 promila. Gdy osoba w wydychanym powietrzu ma 0,1 do 0,25 mg/dm³ alkoholu lub 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi, będzie karana za wykroczenie. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku, gdy kierowca jest nietrzeźwy, czyli, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila lub osoba w wydychającym powietrzu ma więcej niż 0,25 mg/dm³ alkoholu. Prezydent stanie wkrótce przed sądem, ale będzie odpowiadał jedynie za wykroczenie.

(acz)

Ludzie:

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika