Wtorek, 21 września 2021

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Polsko-czeski dzień seniora w Turzu [ZDJĘCIA]

22.11.2018 10:05 | 0 komentarzy | d

Niemal setka turzańskich seniorów wzięła udział w dorocznym Dniu Seniora, który już po raz 23. zorganizowany został przez radę sołecką Turza. W spotkaniu wzięła ponadto udział 10-osobowa grupa seniorów z czeskiego miasteczka Odry, które jest partnerskim miastem dla Kuźni Raciborskiej.

Polsko-czeski dzień seniora w Turzu [ZDJĘCIA]
Program artystyczny otworzyły turzańskie przedszkolaki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: burmistrz Paweł Macha, sekretarz Dominik Klimanek, skarbnik Anna Szostak, przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Kasprzyk, jego zastępca Gerard Depta (mieszkaniec Turza), kierownik Biura Rady Miejskiej Ilona Burgieł, insp. referatu promocji Marcin Gałuszka-Biernacki, instruktor MOKSiR Anna Kijek oraz proboszcz parafii NSPJ w Turzu ks. Marcin Szaboń.

Spotkanie po raz drugi miało charakter wspólnej biesiady, której nadano nazwę "Od przedszkola do seniora", bowiem to właśnie turzańskie przedszkolaki brawurowo otworzyły ten ważny dla seniorów dzień. Nad całością czuwała sołtys Turza Marcelina Waśniowska, a część artystyczną zajął się Piotr Scholz oraz Eugeniusz Loska z zespołu B.A.R., który został niedawno wybrany do rady powiatu gliwickiego.

Biorący udział w biesiadzie seniorzy czescy złożyli życzenia seniorom polskim, a na ręce burmistrza Pawła Machy przekazali drobny upominek. Z kolei upominek w postaci róży dla włodarza gminy, przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady oraz wspomnianego Eugeniusza Loski wręczyli organizatorzy spotkania, mówiąc, że to "roża od Turza".

Bartosz Kozina

Ludzie:

Anna Kijek

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Anna Szostak

Anna Szostak

Skarbnik gminy Kuźnia Raciborska 

Dominik Klimanek

Dominik Klimanek

Sekretarz Miasta Kuźnia Raciborska

Gerard Depta

Gerard Depta

Przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Piotr Scholz

Piotr Scholz

Prezenter radiowy i telewizyjny, były radny Powiatu Raciborskiego.

Radosław Kasprzyk

Radosław Kasprzyk

Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej, były przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej