Sobota, 29 stycznia 2022

imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

RSS

Raciborzanin Michał Woś w zarządzie województwa śląskiego

21.11.2018 13:22 | 0 komentarzy | żet

- Urodziłem się w Raciborzu na Ziemi Śląskiej. Jestem Polakiem-Ślązakiem - powiedział o sobie Michał Woś (na zdj.) w sali Sejmiku Śląskiego.

Raciborzanin Michał Woś w zarządzie województwa śląskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sejmik Śląski rozpoczął obrady w środę 21 listopada o godz. 9.00. Do ostatniej chwili wydawało się, że władzę utrzyma Koalicja Obywatelska, PSL oraz SLD. Okazało się jednak, że Wojciech Kałuża z Żor przeszedł na stronę PiS, zapewniając tym samym większość temu ugrupowaniu.

Najpierw wybrano nowego przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego. Został nim Jan Kawulok. Na nowego marszałka województwa śląskiego wybrano Jakuba Chełstowskiego, wicemarszałkami zostali Wojciech Kałuża oraz Dariusz Starzycki.

Skład zarządu województwa śląskiego uzupełnili Izabela Domagała oraz Michał Woś. Przed głosowaniem Grzegorz Wolnik (Koalicja Obywatelska) poprosił, aby kandydaci na członków zarządu opowiedzieli o sobie coś więcej.

- Urodziłem się w Raciborzu na Ziemi Śląskiej. Jestem Polakiem-Ślązakiem - powiedział Michał Woś. W krótkim przemówieniu nakreślił swoje doświadczenie samorządowe (radny miasta Racibórz) oraz pracy w ministerstwie sprawiedliwości. Do swoich dokonań M. Woś zaliczył m.in. utworzenie rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym, losowy system przydziału spraw dla sędziów, wzrost ściągalności alimentów.

Michał Woś kandydował do sejmiku z listy PiS w okręgu nr 3 (powiaty raciborski, rybnicki, wodzisławski i mikołowski oraz Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Żory). Zdobył 39 618 głosów.

Transmisję na żywo z obrad sejmiku zobaczysz tutaj:

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości