Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Śląskim Sejmikiem rządzić będzie koalicja PO, Nowoczesnej, PSL i SLD

20.11.2018 17:48 | 0 komentarzy | ma.w

Umowę koalicyjną podpisali dzisiaj w Katowicach przedstawiciele czterech ugrupowań: Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Radni z ziemi raciborskiej znajdą się zarówno po stronie rządzących Śląskiem (Henryk Siedlaczek) jak i opozycji - PiS (Michał Woś).

Śląskim Sejmikiem rządzić będzie koalicja PO, Nowoczesnej, PSL i SLD
Marszałek Wojciech Saługa ogłasza skład nowej koalicji w Sejmiku Województwa Śląskiego (zdj. slaskie.p, BP Witold Trólka)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Dzisiaj ostatni dzień bieżącej kadencji samorządu i w duchu tej dobrej współpracy, która w ostatnich latach przyczyniła się do rozwoju województwa śląskiego, postanowiliśmy ją kontynuować. Stąd to porozumienie, które mam nadzieję zostanie potwierdzone podczas jutrzejszego głosowania i pozwoli nam skutecznie rządzić regionem przez kolejne lata dla dobra regionu i jego mieszkańców” – mówił marszałek Wojciech Saługa.

Przedstawiciele ugrupowań, które podpisały umowę koalicyjną, będą miały 23 głosy w 45 osobowym Sejmiku Województwa Śląskiego. Pozostałe 22 mandaty obejmą radni Prawa i Sprawiedliwości.

Pierwsza sesja Sejmiku Województwa Śląskiego odbędzie się 21 listopada 2018 roku.

źródło: slaskie.pl

Ludzie:

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości