Niedziela, 5 grudnia 2021

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Dominik Konieczny wiceprezydentem Raciborza

13.11.2018 08:01 | 5 komentarzy | żet

Nie Tomasz Kusy, nie Katarzyna Dutkiewicz, ale były wójt gminy Rudnik Dominik Konieczny zostanie wiceprezydentem Raciborza. - Mając kontakty z kolegą Dominikiem uważam, że to jest bardzo dobry kandydat i czuję, że się sprawdzi - mówi Dariusz Polowy, zwycięzca wyborów na prezydenta Raciborza.

Dominik Konieczny wiceprezydentem Raciborza
Dominik Konieczny ma 44 lata, jest rodowitym raciborzaninem, absolwentem II LO, Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ma żonę i czworo dzieci. Jego doświadczenie zawodowe to zarówno praca w samorządzie (wójt gminy Rudnik, zastępca burmistrza Baborowa) jak i Rafako.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dominik Konieczny zostanie wiceprezydentem Raciborza dzięki rekomendacji partii Prawo i Sprawiedliwość, której jest członkiem. W mijającej kadencji samorządu D. Konieczny był radnym powiatu raciborskiego. Zasiadał w komisjach budżetu i finansów oraz rewizyjnej. W ciągu czterech lat dał się poznać jako nieprzejednany krytyk rządzącej powiatem koalicji Razem dla Ziemi Raciborskiej - Platforma Obywatelska. W latach 2002-2006 Dominik Konieczny był wójtem gminy Rudnik. W 2006 roku starał się o reelekcję, jednakże przegrał wówczas z Alojzym Pieruszką, który rządził tą gminą przez kolejnych 12 lat. D. Konieczny był również zastępcą burmistrza Baborowa (2007-2008).

Informacja, którą we wtorek rano rozesłał do mediów Dariusz Polowy:

Szanowni Państwo.

Mam przyjemność poinformować Państwa, że obowiązki drugiego wiceprezydenta Raciborza powierzę panu Dominikowi Koniecznemu. Znając jego walory osobiste oraz drogę zawodową jestem przekonany, że wykaże się on pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem w sprawowaniu tej funkcji dla dobra mieszkańców Raciborza.

Dariusz Polowy

O tym kto zostanie drugim obok Michała Fity wiceprezydentem Raciborza spekulowano w Raciborzu od dłuższego czasu. W gronie kandydatów na to stanowisko wymieniano jeszcze Tomasza Kusego (przedsiębiorca, były raciborski radny oraz kandydat na prezydenta Raciborza w wyborach z 2006 r.) oraz Katarzynę Dutkiewicz* (radna powiatowa, kierownik biura europosła Bolesława Piechy). Zarówno Dominik Konieczny jak i Katarzyna Dutkiewicz oraz Tomasz Kusy wygrali tegoroczne wybory do rady powiatu raciborskiego. D. Konieczny zdobył 962 głosy, jednak jako wiceprezydent Raciborza będzie musiał zrezygnować z mandatu w radzie powiatu. Zwolnione przez niego miejsce zajmie prawdopodobnie Paweł Płonka.

Dariusz Polowy złoży ślubowanie jako prezydent Raciborza nie wcześniej niż 19 listopada, bo do 16 listopada trwa obecna kadencja. Dopiero po tym okresie będzie mógł powołać nowych zastępców. Oprócz Dominika Koniecznego wiceprezydentem Raciborza zostanie jeszcze Michał Fita, który startował w tegorocznych wyborach prezydenckich i zdołał wprowadzić do Rady Miasta Racibórz pięciu radnych. Przed drugą turą wyborów na prezydenta Raciborza M. Fita zawiązał koalicję programową z Dariuszem Polowym i aktywnie wspierał go na tym etapie kampanii wyborczej.

Zastępcami Mirosława Lenka w mijającej kadencji byli Wojciech Krzyżek oraz Irena Żylak. Oboje aktywnie wspierali Mirosława Lenka w kampanii wyborczej. Po 16 listopada prawdopodobnie pożegnają się z pracą w urzędzie miasta.

Wojtek Żołneczko


* Dodajmy, że w kuluarowych rozmowach Katarzyna Dutkiewicz wymieniana jest w innym, parlamentarnym scenariuszu. Na czym on polega? Otóż w przyszłym roku odbędą się wybory do europarlamentu, w których ma wziąć udział posłanka Izabela Kloc. Jeśli tak rzeczywiście by się stało, a posłanka Kloc zostałaby europosłanką, to zwolnione przez nią miejsce w Sejmie RP zajęłaby właśnie Katarzyna Dutkiewicz. Przypomnijmy, że w 2014 roku K. Dutkiewicz ubiegała się o mandat posła na Sejm RP. Do zwycięstwa zabrakło jej wówczas zaledwie 233 głosów.


Zobacz również:

Ludzie:

Alojzy Pieruszka

Alojzy Pieruszka

Były wójt gminy Rudnik.

Bolesław Piecha

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł, poseł i senator. 

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Irena Żylak

Irena Żylak

Była wiceprezydent Raciborza

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk

Leon Fiołka

Leon Fiołka

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Tomasz Kusy

Tomasz Kusy

Radny powiatowy, szef komisji rewizyjnej i klubu PiS

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia