Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Zbigniew Ziobro, Anna Zalewska i Cezary Pazura w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

15.10.2018 14:58 | 5 komentarzy | żet

W Kuźni Raciborskiej zainaugurowano ogólnopolską kampanię "Dobrze Cię widzieć".

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wasi rodzice i opiekunowie mają taki dylemat - są dumni, że jesteście coraz bardziej samodzielni, ale tej większej samodzielności towarzyszy niepokój o Wasze bezpieczeństwo - powiedział Zbigniew Ziobro do uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej. Minister sprawiedliwości przyjechał do Kuźni 15 sierpnia razem z minister edukacji Anna Zalewską, aby zainaugurować ogólnopolską kampanię edukacyjną "Dobrze Cię widzieć".

Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły. To wspólne przedsięwzięcie resortów sprawiedliwości i edukacji, w ramach którego 3 mln dzieci otrzyma kamizelki odblaskowe. Pierwsze odblaski trafiły do Kuźni Raciborskiej. - Jesteśmy dumni, że możemy tu być - powiedziała minister Anna Zalewska.

Oprócz pary ministrów do szkoły w Kuźni Raciborskiej przyjechał również Cezary Pazura. - Bezpieczny to znaczy widoczny. Ktoś kto jest widoczny na drodze, jest też bardziej bezpieczny - powiedział dzieciom aktor, który jest twarzą kampanii "Dobrze Cię widzieć".

- Niestety ludzie wciąż giną na polskich drogach. Zdarza się, że giną również dzieci, które nie mają odpowiedniego oznakowania. Kampania ma zachęcić do noszenia kamizelek. Każde dziecko w Polsce (szkoły podstawowe - red.) otrzyma taką kamizelkę odblaskową po to, żeby po zmroku było widoczne - wyjaśnia Michał Woś, pełnomocnik ministra sprawiedliwości ds. Fundusz Sprawiedliwości.

W galerii publikujemy zdjęcia z wizyty ministrów w Kuźni Raciborskiej.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości