Wtorek, 18 stycznia 2022

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Na wodzisławskiej porodówce coraz więcej urodzeń

08.10.2018 11:50 | 1 komentarz | AgaKa

Niedawno region obiegła informacja o setnym dziecku urodzonym w sierpniu br. na Oddziale Ginekologiczno – Położniczym wodzisławskiego szpitala, tymczasem już mamy nowy rekord. We wrześniu w wodzisławskiej placówce przyszło na świat 116 dzieci. To najlepszy wynik od 2008 roku, kiedy to w maju odnotowano 118 urodzeń.

Na wodzisławskiej porodówce coraz więcej urodzeń
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Cieszę się, że wzrasta zaufanie do Oddziału, są lekarze którzy wiążą z nim swoją przyszłość i pacjentki które wybierają na miejsce urodzin swoich dzieci właśnie wodzisławski szpital - mówi ordynator Ginekologii dr n. med, Barbara Grześ - Ciszek.

Obecnie na Oddziale Ginekologiczno – Położniczym wodzisławskiego szpitala zatrudnionych jest aż 22 nowych lekarzy. Podobnie jak ginekologia także działająca przy szpitalu Szkoła Rodzenia, założona całkiem niedawno – bo z początkiem 2017 r., przeżywa prawdziwy rozkwit, a zapisy przyszłych mam są już na luty 2019 r.

Starosta Ireneusz Serwotka zapowiedział wniesienie przez zarząd powiatu pod obrady rady powiatu wodzisławskiego na najbliższej sesji 11 października kolejnej dotacji celowej w wysokości ponad 85 tys. zł na zakup sprzętu laparoskopowego: endoskopu dla ginekologii. Dr Barbara Grześ – Ciszek potwierdziła, że takie doposażenie jest w tej chwili najbardziej potrzebne i pozwoli na zaoferowanie pełnego zakresu usług medycznych w oddziale.

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski