Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

08.10.2018 07:00 | 4 komentarze | juk

Kilku samorządowców z powiatu wodzisławskiego ze zdumieniem przyjęło wiadomość o zdobyciu lauru w konkursie Samorządowiec Roku. Jeszcze bardziej zdziwiła ich informacja, że chcąc wziąć udział w gali finałowej, muszą za to zapłacić kilkaset złotych.

Samorządowiec roku... za 300 zł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka tygodni temu odbył się finał konkursu społecznościowego Samorządowiec Roku 2017 zorganizowanego przez Stowarzyszenie Region. Do tegorocznej, już 8 odsłony konkursu zostało zgłoszonych przeszło 2 tys. samorządowców z województwa śląskiego. Z powiatu wodzisławskiego tytuł samorządowca roku otrzymało 11 osób. Wśród kilku nagrodzonych wątpliwości budzi jednak prestiż zdobytych nagród.

Nagrodzona jedenastka

Wśród nagrodzonych samorządowców z powiatu wodzisławskiego znaleźli się Ireneusz Serwotka (starosta wodzisławski), Leszek Bizoń (członek zarządu powiatu wodzisławskiego), Danuta Kosteczko (radna z Rydułtów), Romuald Gebel (radny z Pszowa), Barbara Magiera (burmistrz Radlina), Czesław Burek (wójt Lubomi), Piotr Pękała (radny z Marklowic), Mieczysław Kieca (prezydent Wodzisławia Śl.), Mirosław Szymanek (wójt Mszany), Daniel Jakubczyk (wójt Gorzyc) i Antoni Tomas (przewodniczący rady gminy Godów).

Laureaci o przyznaniu wyróżnień dowiedzieli się z wiadomości otrzymanej na skrzynkę elektroniczną. W załączniku został im przesłany list gratulacyjny. Potem trafił do nich kolejny mail z zaproszeniem na galę finałową. Aby jednak wziąć w niej udział, laureat zobowiązany był do zapłaty. Koszt uczestnictwa w imprezie wynosił od osoby prawie 300 zł. W przypadku przyjazdu kilku osób koszt ogólny to nieco ponad 400 zł.

Pojechało dwóch

W gali finałowej, która miała miejsce 18 września, wzięło udział 2 z 11 nagrodzonych samorządowców z powiatu wodzisławskiego. Był to Piotr Pękała oraz Antoni Tomas. - Byłem zaskoczony otrzymaną nagrodą, ale z radością przyjąłem tę informację i wziąłem udział w gali finałowej - mówi marklowicki radny. Dodaje, że impreza, która odbyła się w jednym z katowickich hoteli, minęła w dobrej atmosferze. - Każdy z nagrodzonych otrzymał statuetkę. Podczas jej odbioru miał kilka minut na wygłoszenie krótkiego przemówienia, w którym opowiadał o swojej gminie - relacjonuje Piotr Pękała.

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.