Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Piłkarze Unii Racibórz trenują na Zamkowej [ZDJĘCIA]

20.09.2018 21:24 | 2 komentarze | kozz

Czwartoligowiec z Raciborza dotarł w końcu na odnowiony stadion przy Zamkowej na którym poza nową bieżnią jest także (choć jeszcze nieskoszona) piękna zielona murawa. Piłkarze Pawła Krzysztoporskiego przenieśli się z kameralnego stadionu przy Srebrnej na Zamkową, gdzie niegdyś swoje mecze o mistrzostwo Polski i w europejskich pucharach grały piłkarki RTP Unia Racibórz.

Piłkarze Unii Racibórz trenują na Zamkowej [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak się dowiedzieliśmy, w piątek prezes Unii Jarosław Rachwalski ma rozmawiać z prezydentem miasta Mirosławem Lenkiem i dyrektorem OSiR-u Krzysztofem Borkowskim na temat wykorzystywania stadionu przez piłkarzy. Dotyczyć ma zarówno treningów jak i meczów ligowych. Jeśli rozmowy pójdą po myśli raciborskiego klubu, Unia swój pierwszy mecz na stadionie przy Zamkowej zagra 29 września (sobota, godz. 15:00), a przeciwnikiem będzie drużyna Tyskiego Sportu II.

Przed remontem stadion był w zasadzie pozostawiony sam sobie. Od czasu upadku piłki nożnej kobiet w Raciborzu, obiekt przy Zamkowej nie był wykorzystywany do imprez sportowych (z wyjątkiem kilku meczów Unii, gdy trwał remont szatni przy Srebrnej). Ponadto służył corocznym koncertom w ramach sierpniowego memoriału strażackiego. Teraz stadion ma szanse ożyć nie tylko dzięki imprezom lekkoatletycznym i mieszkańcom - amatorom biegania, ale także piłkarzom.

Paweł Krzysztoporski, rybnicki trener seniorskiej drużyny Unii prowadzi zespół od maja 2018 roku i przez ten czas wykonał już sporą robotę. Drużyna składająca się z kilku doświadczonych zawodników i młodzieży w miniony weekend zanotowała najlepszy wynik w XXI wieku wygrywając kolejny mecz w IV lidze (łącznie już dziewięć nie przegranych z rzędu). W najbliższej kolejce Unia pojedzie do Wilczy, żeby zgarnąć kolejne ligowe punkty w meczu z Wilkami.

Stadion przy Zamkowej powstał w 1971 roku. 15 września 2018 roku został oficjalnie otwarty. Koszt remontu wyniósł ok. 11 milionów złotych.