Wtorek, 7 grudnia 2021

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

Dwie setki regałów na dokumentację medyczną

18.09.2018 07:00 | 1 komentarz | mak

Na terenie szpitala w Rydułtowach powstanie centralne archiwum medyczne. Będzie służyło nie tylko do gromadzenia dokumentacji z rydułtowskiej lecznicy, ale też ze szpitala w Wodzisławiu Śląskim.

Dwie setki regałów na dokumentację medyczną
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na placówkach medycznych spoczywa obowiązek nie tylko gromadzenia, ale też udostępniania dokumentacji medycznej. Każdego roku szpitale produkują mnóstwo tego rodzaju dokumentów, które – co ważne – wymagają odpowiednich warunków przechowywania. Obecnie szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach nie może pochwalić się archiwum z prawdziwego zdarzenia, ale to wkrótce ma się zmienić. – Trwają prace nad uruchomieniem centralnego archiwum medycznego – poinformowała Dorota Kowalska, dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach.

Archiwum ma zostać uruchomione w Rydułtowach, w osobnym budynku, który wcześniej pełnił funkcję magazynu. – Zależy nam, by archiwum odpowiadało obecnym wymaganiom, by w pomieszczeniu była zapewniona odpowiednia wilgotność i temperatura. Wszystko to jest konieczne do składowania dokumentacji medycznej – podkreśla Wojciech Olszówka, zastępca dyrektora ds. restrukturyzacji i rozwoju szpitala.

Archiwum zajmie powierzchnię ponad 300 m kw. Potrzeba ponad 200 regałów na to, by zgodnie z wymogami przechowywać dokumenty. Prace nad przygotowaniem obiektu trwają. Według analiz tak przygotowane archiwum dodatkowo umożliwi dalsze gromadzenie dokumentacji z kolejnych 5–6 lat.

(mak)